czan ad block test

Podium dla uczennicy z Żelechowa

Opublikowano: 13 kwiecień 2018, 13:18 Kategoria Rozmaitości
Żelechów

Natalia Ciołek z żelechowskiego liceum została laureatem tegorocznego Konkursu Wiedzy o Historii Diecezji Siedleckiej. W etapie diecezjalnym konkursu w Siedlcach licealistka zajęła III miejsce.

Historyczny konkurs w tym roku miał wymiar szczególny, bo przypadał w jubileusz 200-lecia istnienia naszej diecezji. W etapie szkolnym wzięło udział 627 uczniów z 46 szkół, jedynie 56 zakwalifikowało się do siedleckiego etapu.

Tematyka tegorocznych zmagań dotyczyła początków diecezji –powstania, kasaty i wskrzeszenia, męczeństwa Unitów Podlaskich w Pratulinie i Drelowie, udziału duchowieństwa siedleckiego w walkach w 1863 r i podczas II wojny światowej. Uczniowie musieli wykazać się znajomością sylwetek biskupów siedleckich, historii kościoła katedralnego w Siedlcach. Wśród pytań pojawiły się także te, o obronę krzyża w Miętnem w 1983 roku i wizytę Jana Pawła II w Siedlcach.

Test opracowany przez Diecezjalną Komisję Konkursową był zatem naprawdę trudny i wymagał od uczestników szczegółowej wiedzy historycznej.

Natalia, której katechetą jest ks. Leszek Mućka przygotowywała się do konkursu dłuższy czas. Jak sama mówi, by zostać finalistą trzeba było opanować naprawdę szeroki zakres wiadomości. Dlatego bardzo cieszy fakt, że to właśnie uczennica z Liceum Ogólnokształcącego im. Joachima Lelewela w Żelechowie, zajęła miejsce na podium zaraz za uczniami z Łukowa czy Siedlec.

W auli I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Siedlcach nagrody laureatom wręczył m.in. ksiądz biskup Kazimierz Gurda, Małgorzata Kiec - dyrektor Delegatury w Białej Podlaskiej Kuratorium Oświaty w Lublinie oraz Adam Skup - dyrektor siedleckiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Warszawie.

mat.pras./oprac. red.

fot. mat. pras.

 

Komentarze  

0 #1 adaada 2018-04-13 17:34
W oczekiwaniu na kolejne umorzenie sprawy zabójstwa Roberta Wójtowicza przez ks. Krzysztofa Litwę.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Ta strona używa tzw. cookies. Ustawienia możesz zmienić w preferencjach przeglądarki.