Reklama

Pierwszy taki – taneczny weekend w Garwolinie

I Amatorski Turniej Tańca Towarzyskiego i I Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego – te dwie imprezy zdominowały miniony weekend w Garwolinie. Na parkiecie zatańczyło w sumie blisko 500 par – od stawiających w tanecznym rytmie pierwsze kroki dzieci zaczynając, na mistrzach Polski kończąc. Turnieje odbyły się po raz pierwszy, ale jak zapewniają organizatorzy – nie ostatni.

- Pierwszego dnia mogliśmy gościć w hali Centrum Sportu i Kultury około 500 dzieci. Były to dzieci początkujące, które dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z tańcem. W niedzielę mieliśmy natomiast do czynienia z parami, które zawodowo zajmują się tańcem towarzyskim. Tancerze zjechali do nas z całej Polski, z czego się bardzo cieszymy – mówi Piotr Kordaszewski, właściciel Studia Ruchu Kordaszewscy, organizator wydarzeń.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Urząd skarbowy rozliczy cię z podatku

Dzięki nowym przepisom 13 mln podatników spośród tych, którzy składają roczny PIT, będzie mogło to zrobić w najprostszy możliwy sposób. Wystarczy przesłać do właściwego urzędu skarbowego PIT-WZ, czyli wniosek o sporządzenie zeznania podatkowego.

Urząd skarbowy na podstawie danych z wniosku PIT-WZ oraz posiadanych informacji od pracodawców lub organów rentowych samodzielnie przygotuje zeznanie podatkowe.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

#LiniaProsta - pomocna dłoń dla osób z zespołem Downa

21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa. Stowarzyszenie Bardziej Kochani i Telewizja Lifetime zachęcają do udziału w akcji #LiniaProsta. 4 tysiące zdjęć to 20 tys. zł na nowe mieszkanie i samodzielne życie. Zrób zdjęcie i daj szansę na samodzielne życie.

Pojedyncza, prosta przecinająca dłoń linia to jedna z cech wyróżniających osoby z zespołem Downa. Stowarzyszenie Bardziej Kochani wspierające dzieci z zespołem Downa i ich rodziny wraz z Telewizją Lifetime organizuje projekt„Mieszkanie Chronione”, dzięki któremu możemy pomóc osobom z zespołem Downa zrealizować ich największe marzenie - usamodzielnić się.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Akcja charytatywna z firmą Ochnik

OCHNIK już po raz 5. zaprasza do udziału w wyjątkowej akcji charytatywnej, z której dochód  zostanie przekazany na pomoc dzieciom.

1 marca do sprzedaży we wszystkich salonach OCHNIK trafiły specjalne notesy-cegiełki opatrzone hasłem „Wspólnie możemy więcej”. Cena cegiełki to symboliczne 7 zł. Jak co roku OCHNIK deklaruje, że do kwoty uzyskanej ze sprzedaży firma dołoży drugie tyle. Całkowity dochód zostanie przekazany trzem organizacjom, które na co dzień niosą pomoc dzieciom. Wsparcie otrzymają: Towarzystwo Przyjaciół Dzieci – Warsztaty Terapii Zajęciowej w Miętnem, Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom w Garwolinie oraz Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Akcja trwa do 30 kwietnia lub do wyczerpania zapasów.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Strona 1 z 111

Korzystamy z tzw. plików cookies w celach gromadzenia statystyk oglądalności. Ustawienia plików cookies możesz zmienić w konfiguracji przeglądarki. Więcej o polityce prywatności portalu