reklama

Powstanie mapa jakiej nie ma w przewodnikach

Opublikowano: 11 lipiec 2017, 08:46 Kategoria Kultura
przewodnikspacerownikturystykamiętnedworek
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Na pierwsze spotkanie z Agnieszką Gajc oraz Pawłem Ajdackim w Powiatowym Centrum Kultury i Promocji w Miętnem przybyli w czwartek nie tylko mieszkańcy powiatowego miasta. Na mapie Garwolina udało się zaznaczyć póki co około 30 miejsc, które są warte upamiętnienia. Ale to nie wszystko. Kolejne spotkanie przez czasy i miejsca w Garwolinie w drugiej połowie sierpnia.

- Uczestnicy spotkania w miętnieńskim dworku podzielili się relacjami i anegdotami na temat Garwolina. Historie budynków, dziś już często zabytkowych albo nieistniejących, miejsc, które się zmieniły, anegdoty o ludziach. Mieliśmy okazję usłyszeć wspomnienia pozwalające odtworzyć mało znaną z podręczników historię miasta i okolic. Spacerownik Garwolina powstanie zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej ? informuje Beata Pasternak dyrektor PCKiP w Miętnem.

reklama


- Społeczność lokalna buduje zapomnianą pamięć miejsca i pozwala jej dalej żyć. Jest to rekonstrukcja wspomnień, które bez pisemnej relacji zginą i odejdą w niepamięć razem z nami. Dzięki takiej mapie można poznać miasto od zupełnie innej strony niż dotychczas prezentowana. Zaprowadzi do miejsc, których w większości nie znajdziecie w zwykłych przewodnikach turystycznych, a także przybliży niezwykłe historie, które miały miejsce w naszym mieście i przypomni ważne dla lokalnej społeczności osoby ? informuje koordynator  projektu Paweł Ajdacki.

Pierwszy ?spacer? przez ulice Garwolina i okolic odbył się przy udziale przedstawicieli Fundacji Ochrony Dziedzictwa Kulturowego. Na mapie, której współautorami są mieszkańcy powiatu garwolińskiego, zaznaczone zostały miejsca godne uwagi, w większości nieodgadnione przez młode pokolenie. Ale to dopiero początek. Na kolejne spotkanie zapraszamy w drugiej połowie sierpnia.

Partnerem inicjatywy jest portal Dawny Powiat Garwolin i okolice.

Projekt dofinansowany ze środków Programu ?Patriotyzm Jutra Muzeum Historii Polski?.

mat. pras.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama

TOP

reklama