reklama
reklama

Życie jak ciuciubabka

Opublikowano: 16 kwiecień 2011, 19:52 Kategoria Kultura
teatrspektaklRękawiczka
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Szukanie po omacku szczęścia. A zamiast sukcesu, wielkie rozczarowanie. Młodzi aktorzy z teatru Rękawiczka zaprosili dziś widzów do ?Ciuciu-Babki?.

Właśnie taki tytuł nosi najnowszy spektakl grupy. ? To spektakl o poszukiwaniu. O tym, że człowiek po omacku błądzi, wybiera pewne rzeczy, które nie zawsze są jego marzeniem. Ken, który wychodził na scenę był takim ideałem, którego poszukuje dziewczyna, ale w zderzeniu z rzeczywistością to różnie wygląda ? mówi Izabela Rękawek, opiekun merytoryczny grupy.

Przywiązanie do wyglądu, wartości materialnych, sukcesu, awansów ? to wszystko udało się osiągnąć, ale jednocześnie główna bohaterka spektaklu uświadamia sobie, jak wiele straciła ? pasję, marzenia, prawdziwe i szczere uczucia. - Na koniec widzimy, że została uwięziona w tych swoich wyborach, które nic nie mają wspólnego z jej marzeniami. I pozostaje tylko bicie serca ? dodaje Izabela Rękawek. Aktorzy Rękawiczki sami zdecydowali, że temat życiowych poszukiwań poruszą w kontekście relacji damsko-męskich. - Młodzi ludzie są nie tylko odtwórcami ról, ale współtwórcami tego spektaklu i scenariusza. Idea na początku była inna, ale pod wpływem kolejnych prób się zmieniła ? mówi Aleksandra Dziurosz, opiekun artystyczny spektaklu, tancerka i choreograf. Spektakl został oparty na teatrze ruchu. Padło w nim tylko kilka słów, aktorzy wszystko przekazywali za pomocą ruchu. ? Teatr ruchu pozwala na ciekawszą rozmowę z widzem, nie jesteśmy dosłowni, jednoznaczni ? podsumowuje Izabela Rękawek.

reklama


Sukces i siła teatru Rękawiczka to nie tylko wielki talent i zapał młodych ludzi do pracy, co szczególnie podkreślali opiekunowie grupy. -Widziałam wiele grup teatralnych na Mazowszu, ale Rękawiczka jest teatrem wyjątkowym, dlatego że jest to jedna wielka rodzina, która się wspiera. Ci ludzie się po prostu ze sobą przyjaźnią ? przekonuje Aleksandra Dziurosz.

Spektakl powstał we współpracy z Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Autorem i koordynatorem projektu jest Magdalena Chabros. Muzykę skomponował Marek Kacprzak.

JuDy


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama

TOP

reklama