Artystyczne poranki: był cyrk, będzie śledztwo!

Opublikowano: 20 listopad 2017, 15:48 Kategoria Kultura
teatrCSiK

Żonglowanie, diabolo i jazdę na monocyklu mogli podziwiać wczoraj w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie uczestnicy „Artystycznych poranków”. A już 3 grudnia będzie można wziąć udział w „Świątecznym śledztwie”. Sprzedaż biletów już ruszyła.

Spektakl "Cyrk na walizkach", który odbył się wczoraj, to pierwsze wydarzenie nowocyrkowe w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Nowy cyrk jest nurtem coraz bardziej popularnym w Polsce, przez co więcej dzieci i dorosłych chce oglądać cyrk bez zwierząt, za to z ciekawymi trikami i sztuczkami.

Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem zaprasza przedszkolaków do aktywnego poznawania naszej „małej ojczyzny” .  Na bezpłatne warsztaty obowiązują zapisy. Zostały ostatnie miejsca.

- Chcemy włączyć dzieci do aktywnego poznawania „małej ojczyzny”. W trakcie warsztatów dedykowanych dla dzieci w wieku przedszkolnym poprzez muzykę i tańce będziemy poznawać Mazowsze. Zajęcia dla najmłodszych skonstruowane są tak, aby dzieci uczyły się poprzez zabawę i aktywności plastyczne i muzyczne. Zajęcia są prowadzone według autorskich scenariuszy przygotowanych przez etnografów z doświadczeniem edukacyjnym ze Stowarzyszenia „Pracownia Etnograficzna” im. Witolda Dynowskiego – informuje organizator.

Etno-design na poważnie i wesoło nie tylko dla seniorów

Opublikowano: 17 listopad 2017, 06:46 Kategoria Kultura
etnografiamiętnedworek

Dlaczego warto sięgać do korzeń i tradycji ? Jakie znaczenie ma przetwarzanie i rękodzieło, w jaki sposób projektanci inspirują się starymi rzeczami i interpretują je na nowo? Powiatowe Centrum Kultury i Promocji  zaprasza 20 listopada (poniedziałek) osoby dorosłe na bezpłatne warsztaty z etnografami.

Chcemy włączyć osoby dorosłe, a w szczególności seniorów do aktywnego poznawania „małej ojczyzny”. W trakcie warsztatów pt.„Etno-design na poważnie i wesoło” wspólnie zastanowimy się nad definicją etno-designu. Dlaczego warto sięgać do korzeń i tradycji ? Jakie znaczenie ma przetwarzanie i rękodzieło, w jaki sposób projektanci inspirują się starymi rzeczami i interpretują je na nowo? Poznamy prace młodych twórców. Będzie również czas na zrobienie własnej pamiątki z wykorzystaniem materiałów dostępnych na co dzień.

Nowe spojrzenie na okolice okiem młodzieży

Opublikowano: 17 listopad 2017, 06:45 Kategoria Kultura
miętnedworeketnografia

- Podczas zajęć prowadzonych przez etnografów ze Stowarzyszenia „Pracownia Etnograficzna” im. Witolda Dynowskiego młodzież spojrzy na swoją okolicę z innej perspektywy.  Na bezpłatne warsztaty Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem zaprasza młodzież w wieku 13-15 lat. Obowiązują zapisy.

- Chcemy włączyć młodzież do aktywnego poznawania „małej ojczyzny”. Podstawowym celem warsztatów „Spotkaj etnologa” jest zainspirowanie młodzieży do samodzielnego odkrywania dziedzictwa i tradycji swojej najbliższej okolicy i wyposażanie ich w niezbędne do tego narzędzia i metody, w czym pomogą wykwalifikowani edukatorzy. Poprzez organizację warsztatów chcielibyśmy zaciekawić młodych ludzi lokalnością, a także wzmocnić poczucie więzi z miejscem zamieszkania – informuje PCKiP w Miętnem.

Ta strona używa tzw. cookies. Ustawienia możesz zmienić w preferencjach przeglądarki.