Najlepsi recytatorzy pojadą do Siedlec

W Miejsko Powiatowej Bibliotece Publicznej przesłuchano recytatorów - reprezentantów wszystkich gmin powiatu garwolińskiego XXXIV Konkursu Recytatorskiego im. Kornela Makuszyńskiego.

Uczestników oceniała komisja w składzie: Iwona Anisiewicz, Magdalena Chodak, Jadwiga Kocon, Ewa Nowicka, Magdalena Ptak i Iwona Kot.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Akordeon zakrólował w Miętnem

W miętnieńskim dworze zagrali „Radomscy Mistrzowie Akordeonu“, muzycy z Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu.

W środę, razem z Arturem Miedzińskim, na scenie wystąpili jego podopieczni Krzysztof Paduch, Mikołaj Skopek i Piotr Motyka. Uczniowie z Radomia są laureatami wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów i festiwali akordeonowych. Koncert odbył się w ramach konsultacji akordeonowych dla uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Garwolinie prowadzonych przez Artura Miedzińskiego z Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Harfa na Dzień Dziecka

1 czerwca z okazji Dnia Dziecka w dworku w Miętnem odbędzie się rodzinny wieczór muzyczny. Na spotkanie z wyjątkowym instrumentem jakim jest harfa zapraszają dzieci i rodziców na godz. 18.00 organizatorzy – Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem oraz Szkoła Muzyczna I Stopnia w Garwolinie.
Harfa to  bodaj  najstarszy  znany  człowiekowi  instrument  istniejący  po dziś  dzień – jakkolwiek  jej  kształt  ulegał  różnym modyfikacjom, to jednak zasada gry oraz konstrukcja jest niezmienna od tysięcy lat! Harfa brzmi wyjątkowo w każdym miejscu, a jej szlachetny dźwięk wprowadza dostojną i uroczystą atmosferę.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Rekordowy festiwal na Senatorskiej!

Dokładnie 101,5 metra miał upieczony podczas Festiwalu Kultury i Tradycji Garwolina pasztecik. Wypiek trafi do Księgi Rekordów Guinnessa – jako najdłuższy w Polsce, a być może i na świecie. Tegoroczny festiwal na Senatorskiej przyciągnął tłumy mieszkańców. Atrakcji nie brakowało.

Festiwal Kultury i Tradycji rozpoczął się od barwnego korowodu weselnego, na czele którego jechali bryczką państwo młodzi – Marszałek Piłsudski i jego małżonka Aleksandra Szczerbińska. W korowodzie szli goście weselni, czyli uczestnicy festiwalu. Wielkie wesele rozpoczął widowiskowy polonez, do którego każdy chętny mógł dołączyć. A potem do późnych godzin wieczornych można było tańczyć, śpiewać, dobrze zjeść i obejrzeć to, czym kiedyś żył Garwolin.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Strona 1 z 231

Korzystamy z tzw. plików cookies w celach gromadzenia statystyk oglądalności. Ustawienia plików cookies możesz zmienić w konfiguracji przeglądarki. Więcej o polityce prywatności portalu