reklama
reklama

Aktualności

reklama
reklama

baner projekt 

pepperoni main 40

 

reklama

Pogoda w Garwolinie

Miłego dnia życzy
Przedsiębiorstwo Wodociągów
i Kanalizacji w Garwolinie

reklama

TOP


Dekorator kwadrat

Kultura

    reklama

    Sport

    reklama

    Opublikowano: 20 czerwiec 2014, 10:31
    ZSP nr 2technikumedukacja
    Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

    Uczniowie klas II TE i III TB z ZSP Nr2 CKP im. T. Kościuszki w Garwolinie wzięli udział w konferencji ?Trening kompetencji ekonomicznych, finansowych i obywatelskich ? propozycja dla edukacji zawodowej?, stanowiącej element upowszechniania projektu TKEFIO. Konferencja została zorganizowana w Warszawskim Domu Technika NOT. Dwoje nauczycieli oraz ponad czterdziestu uczniów otrzymało certyfikaty.

    Konferencję rozpoczął Sławomir Piwowarczyk - koordynator projektu TKEFiO, który przywitał zaproszonych gości. Wśród blisko 320 uczestników konferencji znaleźli się przedstawiciele następujących instytucji: Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Ośrodka Rozwoju Edukacji, Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych, Krajowego Ośrodka Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej, a także Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie.

    Na sali obecni byli również uczniowie i nauczyciele ze szkół w Ciechanowie, Garwolinie, Gołotczyźnie, Kadzidle, Kozienicach, Mińsku Mazowieckim, Ostrołęce, Radomiu i Siennicy.

    Konferencja składała się z panelu eksperckiego i panelu dyskusyjnego. W pierwszej części szczególną uwagę uczestników zwróciło wstąpienie Agnieszki Kiełbasa i Agnieszki Mazurowskiej, zajmujących się rekrutacją pracowników firmie Animex Sp. z o.o.. Przedstawiły one swoje doświadczenia z odbytych rozmów rekrutacyjnych z osobami starającymi się o pracę, zwracając uwagę na typowe błędy popełniane przez kandydatów.

    Tomasz Waleczko z Instytutu Witelon w Krakowie poprowadził panel dyskusyjny z udziałem ekspertów oraz ewaluatora projektu Jarosława Chojeckiego. Uczestnicy panelu podkreślali rolę aktywności pozalekcyjnej młodzieży w zwiększeniu szans na otrzymanie zatrudnienia. Ponadto dyskutowali nad kierunkami zmian w systemie kształcenia, które pozwoliłyby na lepsze przygotowanie uczniów do wejścia na rynek pracy.

    Na zakończenie konferencji Maria Holzer - dyrektor PFDiM oraz Radosław Pituch z MJWPU uroczyście wręczyli certyfikaty potwierdzające udział uczniów i nauczycieli w fazie testowej projektu. Z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 CKP im. T. Kościuszki certyfikaty otrzymało ponad czterdziestu uczniów oraz nauczyciele: mgr K. Michalik oraz mgr M. Dudziński

    mat.pras./oprac. mm

    Dodaj komentarz

    Dodaj komentarz