Najlepsi sportowcy otrzymali stypendia starosty

29 sportowcom Zarząd Powiatu Garwolińskiego przyznał stypendia sportowe. Co miesiąc zawodnicy i zawodniczki będą otrzymywać od 200 zł do 600 zł.

Uroczyste wręczenie tegorocznych stypendiów odbyło się wczoraj w budynku Urzędu Gminy w Garwolinie. Aby znaleźć się w gronie wyróżnionych należy mieć na koncie sukcesy sportowe na szczeblu ponadpowiatowym oraz reprezentować klub z powiatu garwolińskiego.

- Powiat stoi osiągnięciami mieszkańców tego terenu. To sportowcy powodują, że jesteśmy rozpoznawalni poza granicami powiatu – mówił starosta Marek Chciałowski. – Przykład stypendystów pokazuje, że prawdziwa pasja daje rezultaty – dodał, podkreślając rolę trenerów i rodziców w osiąganiu sukcesów.

REKLAMA


Tegoroczni stypendyści będą otrzymywać od 200 do 600 zł miesięcznie, ale nie przez 12 miesięcy. W tym rok wsparcie otrzymało o dziewięciu sportowców więcej niż w 2016 roku, a pula nie uległa zmianie.

Wśród 29 wyróżnionych jest sześciu pływaków UKS Delfin Garwolin: Kacper Kot , Alicja Więckowska, Stanisław Siwek, Jan Wojciechowski, Katarzyna Gałązka, Adam Kenig. Siedmioosobową reprezentację w tym gronie ma garwoliński oddział Wołomińskiego Klubu Shorin-Ryu – Bartłomiej Paczek, Kacper Kamiński, Anna Owczarczyk, Katarzyna Miętus, Marek Rosa, Edyta Guba, Kamil Guba.

Najliczniejszą grupę wśród stypendystów stanowią lekkoatleci. Dwóch z nich trenuje w Victusie Rębków – Marcin Gałązka i Łukasz Świesiulski. Połowa wyróżnionych to zawodnicy Stanisława Buszty z Wilgi Garwolin - Jakub Zadrożny, Maciej Jędrzejewski, Ewelina Kucharska, Klaudia Gałązka, Paweł Mikulski, Arkadiusz Barcikowski, Natalia Przybysz, Agata Szaniawska, Bartosz Przybysz, Katarzyna Szczegot, Adrian Gasek, Katarzyna Salamończyk, Mateusz Kondej, Robert Świecak.

Łukasz KoryckiJoomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Komentarze  

 
0 #1 xx 2017-04-13 11:39
Ach Ten Pan Starosta kocha każdego sportowca - jest na każdym zdjęciu.
Cytować
 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy


Kod antysapmowy
Odśwież

Korzystamy z tzw. plików cookies w celach gromadzenia statystyk oglądalności. Ustawienia plików cookies możesz zmienić w konfiguracji przeglądarki. Więcej o polityce prywatności portalu