Sukces Technikum Geodezyjnego z Żelechowa

Opublikowano: 15 kwiecień 2015, 10:00 Kategoria Edukacja
żelechówolimpiadakonkursgeodezja

Wiktoria Sztylka, Kamil Szostek, Tomasz Mućka z sukcesem zakończyli XXXVII Olimpiadę Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej. Uczniowie żelechowskiego Technikum Geodezyjnego zajęli czwarte miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Finał prestiżowego konkursu odbył się w dniach 9-11 kwietnia w Bydgoszczy. Spośród 28 szkół, które awansowy do tego etapu, czwarte miejsce zajęło Technikum Geodezyjne w Żelechowie.  Reprezentanci z naszego powiatu ustąpili pola tylko ekipom z Opola, Lublina i Rzeszowa. Za sobą pozostawili m.in. reprezentantów dużych miast - Warszawy, Zielonej Góry, Łodzi, Bydgoszczy, Katowic, Szczecina, Wrocławia czy Krakowa.

Żelechowską szkołę reprezentowali uczniowie czwartej klasy - Wiktoria Sztylka, Kamil Szostek i Tomasz Mućka. Wśród 84 zawodników w klasyfikacji indywidualnej uczniowie zajęli również wysokie miejsca. Tytuł finalisty i indeks na wyższą uczelnię oraz zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego uzyskał Kamil Szostek. Maturzysta zajął dziewiąte miejsce w gronie wszystkich uczestników olimpiady. Jest to już drugi sukces Kamila, w ubiegłym roku również był finalistą zajmując 10. miejsce. Za finałową dziesiątką uplasował się Tomasz Mućka (15. miejsce). Wiktoria Sztylka zakończyła konkurs na 35. miejscu.

Uczniowie szkoły z Żelechowa od wielu lat zajmują czołowe miejsca w tej olimpiadzie. Przed rokiem zajęli drużynowo trzecie miejsce, a w 2008 roku zostali zwycięzcami konkursu.

Opiekunem reprezentacji Technikum Geodezyjnego w Żelechowie jest Hanna Szaniawska. Uczniów do olimpiady przygotowywały również pozostałe nauczycielki przedmiotów zawodowych geodezyjnych Beata Długaszek, Elżbieta Gula i Małgorzata Zagórska.