Sukces Technikum Geodezyjnego z Żelechowa

Opublikowano: 28 kwiecień 2014, 15:25 Kategoria Edukacja
żelechówtechnikum geodezyjne

Sukcesem uczniów żelechowskiego Technikum Geodezyjnego zakończył się finał XXXVI Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej.

Finał prestiżowych zmagań odbył się w dniach 24-26 kwietnia w Opolu. W olimpiadzie wzięło udział 75 młodych geodetów z 25 szkół z całego kraju. Reprezentanci Technikum Geodezyjnego z Żelechowa zajęli wysokie trzecie miejsce drużynowo. W pokonanym polu uczniowie z powiatu garwolińskiego zostawili kolegów z Lublina, Łodzi, Warszawy, Wrocławia, Radomia, Gdyni, Krakowa, Zielonej Góry, Poznania czy Częstochowy. Drużyna Technikum z Żelechowa wystąpiła w składzie: Damian Polak i Marcin Talarek z klasy czwartej technikum oraz Kamil Szostek z klasy trzeciej.

W klasyfikacji indywidualnej tytuł finalisty i indeks na wyższą uczelnię oraz zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego uzyskał Damian Polak, który zajął 10. miejsce w gronie wszystkich uczestników olimpiady. Tuż za finałową dziesiątką uplasował się, zajmując 11. miejsce, Marcin Talarek. W pierwszej dwudziestce znalazł się również trzeci reprezentant szkoły ? Kamil Szostek (19).

Nagrodą za trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej był geodezyjny program informatyczny C-GEO dla 20 stanowisk (wartość 3100 zł), projektor multimedialny Sony VDL DW120 (wartość 1900 zł) oraz zestaw książek o tematyce geodezyjnej.

Uczniowie z Żelechowa od wielu lat godnie reprezentują powiat garwoliński, zajmując czołowe miejsca w tej olimpiadzie. W ostatnich dwóch edycjach byli na szóstym miejscu drużynowo, a w 2008 roku wygrali.

Opiekunem reprezentacji Technikum Geodezyjnego była Hanna Szaniawska.

Do olimpiady uczniów przygotowywały również pozostałe nauczycielki przedmiotów zawodowych geodezyjnych Beata Długaszek, Elżbieta Gula i Małgorzata Zagórska.