Cartex

21 czerwca 2015 roku po raz szósty ulicami Garwolina pobiegną zawodnicy biegu „AVON kontra przemoc – biegnij w Garwolinie”. Tradycyjnie obok 10-kilometrowego biegu głównego wystartuje także Bieg Rodzinny na dystansie 2 kilometrów. Wczoraj punktualnie o 12:00 ruszyły zapisy.

- Bardzo się cieszę, że po raz kolejny będziemy mogli gościć w Garwolinie fantastycznych biegaczy z całej Polski. Mamy także nadzieję, że wśród nich jak zawsze będzie duża grupa zawodników i zawodniczek z naszego powiatu. To dla nas ogromna satysfakcja, kiedy obserwujemy wbiegających na metę, zadowolonych uczestników naszego biegu – mówi Michał Kopik, dyrektor biegu „AVON kontra przemoc – biegnij w Garwolinie”.

 

W niedzielę, 21 czerwca, punktualnie o 12.00 z mostu na rzece Wildze wystartują zawodnicy biegu głównego. Organizatorzy spodziewają się jak co roku ok 800 osób, które pokonają 10-kilometrową trasę biegnącą głównymi ulicami Garwolina. Kilka minut później wystartuje Bieg Rodzinny na 2 kilometry – impreza towarzysząca, ale wcale niemniej ważna.

– To bieg skierowany przede wszystkim do rodzin z dziećmi oraz osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z bieganiem. W tym roku postanowiliśmy jeszcze bardziej uatrakcyjnić ten bieg i stworzyliśmy dodatkowe kategorie dla dzieci oraz klasyfikację rodzinną – podkreśla Michał Kopik.

O laur zwycięstwa powalczą również w swoich kategoriach wiekowych dziewczęta i chłopcy ze szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjów, szkół podstawowych klas 4-6 i 1-3 i przedszkoli. W klasyfikacji rodzinnej liczyć się będzie łączny czas dwóch najszybszych zawodników w rodzinie (osoba dorosła i dziecko). Limit uczestników tego biegu to 250 osób.

Dlaczego warto pobiec z nami?

Organizatorzy zachęcając uczestników biegu do udziału w tegorocznej edycji przypominają również, że mają na koncie tytuł „ Najlepszego Biegu w Polsce na 10 kilometrów”– przyznany przez czytelników portalu maratonypolskie.pl. Bieg „AVON kontra przemoc” to wydarzenie organizowane z myślą o dobrej rodzinnej zabawie związane jednak ze szczytnym celem – wsparciem akcji „Avon kontra przemoc”. – Zapraszamy wszystkich, ale niższe wpisowe mamy dla pań. To na ich uczestnictwie zależy nam szczególnie. To z pewnością najpiękniejszy bieg w Polsce, bo aż 25 proc. zawodników stanowią kobiety – to rekord w skali ogólnopolskiej – podkreśla dyrektor biegu.

Bieg „AVON kontra przemoc – biegnij w Garwolinie” jest głównym wydarzeniem i częścią obchodów Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego. Piknikowa atmosfera i dodatkowe atrakcje jak np.; barwny korowód z orkiestrą dętą, parada motocykli, starych pojazdów i konnych wozów strażackich sprzyja rywalizacji i dobrej zabawie.

Bieg w Garwolinie to nie tylko wielkie sportowe emocje, ale również sposób na symboliczne wyrażenie sprzeciwu wobec przemocy. Szósta edycja biegu jest kontynuacją wielkiej kampanii o godność - Avon kontra Przemoc. Celem inicjatywy jest głośny i wyraźny sprzeciw wobec każdej formy przemocy. Inicjatywa pokazuje, że walka z tym zjawiskiem jest konieczna, a wszelkie zachowanie, które poniża, narusza godność i powoduje cierpienie nie może być społecznym tabu.

Więcej informacji na temat wydarzenia oraz formularz zapisów można znaleźć na stronie internetowej www.bieg.truchtacz.pl

mat.pras.

Komentarze  

+1 #7 Że biegająegon 2015-05-11 13:53
to ich sprawa tylko dlaczego po drodze ? Jak samochód gdzieś stanie to wykroczenie a jak na pół dnia drogi zamkną to ok? Mnie to wiesz co możesz ....
Cytować
0 #6 Egon do lasuwołacz lesny 2015-05-11 13:00
Cytuję egon:
wysłać bieg do lasu tam mają cień i nie będą ludzi wkur.....bo znów burmistrz urządzi szopkę biegnąć z czerwoną gębą ...

A może by tak Egona wysłać do lasu i odciąć od netu ... byłby z tego jeszcze większy pożytek.
Ludzie cię wkur.... bo biegają, super, a co powiesz na to że bezczelnie oddychają.
Cytować
+2 #5 Zawsze możnaegon 2015-05-10 23:19
wysłać bieg do lasu tam mają cień i nie będą ludzi wkur.....bo znów burmistrz urządzi szopkę biegnąć z czerwoną gębą ...
Cytować
+9 #4 biegrobert 2015-05-09 22:36
Zawsze można obserwować pogodę. Ja np kiedy są upały (zazwyczaj czerwiec-lipiec ) to wogóle unikam biegania bo zdrowie jest najważniejsze. Jeden bieg w potwornym upale może tak zrujnować organizm, że lepiej nie mówić. Ci co nie lubią biegać w upały, to jak już pobiec to tylko treningowo. Biega się dla zdrowia a nie po to aby go niszczyć.
Cytować
+8 #3 do BiegaczaTruchtacz 2015-04-24 11:37
Zwróciłeś uwagę na bardzo ważną sprawę - dzięki, ale tak jak napisał przedmówca bieg jest częścią większej imprezy która ma swój harmonogram. Organizatorami zawodów są biegacze, którzy w większości również biegają w AkP i często dyskutujemy o tym problemie. Na 5 edycji 3 były w słońcu, a dwie w chłodne dni z czego jedna w lekkim deszczu - więc to również sprawa losowa. W zamian otrzymujemy dużą rzeszę kibiców i atmosferę, której mogą nam tylko pozazdrościć inne biegi. Nie ma żadnych przeszkód logistycznych czy tym bardziej wolicjonalnych. Pozdrawiam
Cytować
+2 #2 Do BiegaczOrganizatorzy biegu 2015-04-24 10:56
Drogi Biegaczu, godzina rozpoczęcia biegu jest związana z programem obchodów Dni Garwolina, których częścią jest bieg. Po godzinie 11.00 odbywa się uroczysta parada, a chwilę przed 12.00 uroczyste otwarcie imprezy. Niestety nie ma możliwości zmiany godziny startu. Zdajemy sobie sprawę z tego, że w czerwcu mogą być upały, dlatego zawsze na trasie jest kilka punktów nawodnienia. Z pomocą przychodzą także strażacy, którzy służą „zimnym prysznicem”. Miejmy nadzieję, że pogoda w tym roku będzie łaskawa. Do zobaczenia na trasie!
Cytować
+2 #1 Start o 12 w południeBiegacz 2015-04-23 18:48
Poraz 4 będę brał udział w waszym biegu i uważam, że Start biegu o 12 w południe to jest jedno wielkie nieporozumienie . Zazwyczaj w czerwcu są wysokie temperatury sięgające 30 stopnii celcjusza, a 3 i4 edycja były tego przykładem, jak żar lał się z nieba. Jak popatrzymy na poważne, duże biegi w Polsce,to start odbywa w godzinach porannych miedzy 8:30 a 10:00. Tą wiadomość kieruje do organizatorów, bieganie w takiej temperaturze jest niebezpieczne dla organizmu biegacza, przy organizacji następnej edycji wezcie też pod uwage zdrowie zawodników, a nie tylko wygodę organizatorów i nas wszystkich biegaczy, zogranizujce start biegu w okolicach 10:00 a nawet przed tą godziną, na pewno będzie chłodniej, z korzyscią dla bezpieczeństwa zawodników oraz osiąganych wyników, wszystko da się zrobić, tylko trzeba chcieć, chociaż wiem, że wymaga to zmian logistycznych i innych aspektów(odbiór pakietów startowych itd), ale czasem trzeba zaryzykować.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Dzieje się!

19 luty 13:50
Plan B Kino
19 luty 15:50
Plan B Kino
19 luty 17:50
Nowe oblicze Greya Kino
19 luty 20:30
Nowe oblicze Greya Kino
20 luty 13:50
Plan B Kino
20 luty 15:50
Plan B Kino
20 luty 17:50
Nowe oblicze Greya Kino

Dzieje się!

19 luty 13:50
Plan B Kino
19 luty 15:50
Plan B Kino
19 luty 17:50
Nowe oblicze Greya Kino
19 luty 20:30
Nowe oblicze Greya Kino
20 luty 13:50
Plan B Kino
20 luty 15:50
Plan B Kino
20 luty 17:50
Nowe oblicze Greya Kino
20 luty 20:30
Nowe oblicze Greya Kino

Ta strona używa tzw. cookies. Ustawienia możesz zmienić w preferencjach przeglądarki.