Takie bieganie tylko w Garwolinie

W sumie blisko tysiąc zawodników. To rekord frekwencji – w tym także liczby uczestniczek. W tym roku do mety dobiegło prawie 200 pań. Coraz więcej kibiców na ulicach i coraz gorętszy doping. Bieg „AVON kontra przemoc – biegnij w Garwolinie” rośnie w siłę.

W niedzielę punktualnie o 12.00 z mostu na rzece Wildze wystartowali zawodnicy biegu na 10 km. Kilkanaście minut później dzieci, młodzież i dorośli biorący udział w Biegu Rodzinnym na 2 km. Wśród 225 uczestników tego tzw. „małego biegu” były między innymi ambasadorki akcji „AVON kontra przemoc” – Zofia Ragankiewicz i Anna Samusionek oraz poseł Grzegorz Woźniak. Tradycyjnie w biegu na 10 km wziął udział także burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski.

 

REKLAMA


Zawodnicy zmagali się nie tylko z dystansem, ale także z wysoką temperaturą i palącym słońcem. Jak podkreślają zawodnicy biorący udział w biegu na 10 km, upał dał się we znaki, ale pomocni okazali się wolontariusze, którzy na trasie podawali biegnącym wodę do picia i strażacy, którzy polewali wodą dla ochłody. W sumie w pomoc przy organizacji biegu było zaangażowanych kilkudziesięciu strażaków i blisko 100 wolontariuszy. – Bardzo dziękuję wszystkim tym, którzy angażują się w nasz bieg. Sukces tej imprezy to efekt wsparcia wielu osób. W tym także kibiców, których z roku na rok jest coraz więcej – mówi Michał Kopik, dyrektor biegu. Także w tym roku nie zabrakło na trasie dopingujących mieszkańców Garwolina. Na każdym kilometrze z małym artystycznym akcentem czekały grupy teatralne – „Tymczasem”, „Rękawiczka” oraz „O!Mamy” oraz zespół muzyczny Fanatycy z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego.

Na metę biegu głównego dobiegło 753 zawodników, w tym 195 kobiet. Zawodniczki stanowiły ponad 25 proc. wszystkich zawodników biegu. To absolutny rekord. – Żaden bieg w Polsce nie ma takiej frekwencji wśród pań. Zazwyczaj w biegach stanowią one 10-15 proc. wszystkich zawodników. Dlatego nasz bieg jest wyjątkowy i dlatego cieszy się taką popularnością, bo panom także miło biega się w tak pięknym towarzystwie – podkreśla dyrektor biegu.

Tegoroczną edycję biegu „AVON kontra przemoc – biegnij w Garwolinie” wygrał Arkadiusz Gardzielewski. O tym, kto jeszcze wybiegał sobie nagrody przeczytacie TU (tam też galerie z trasy i dekoracji), a w galerii zobaczycie, jak cieszyli się ci, którzy przekraczali metę.

jdtagi: AkP  AVON  bieg  CSiK  Truchtacz.pl  Dni Garwolina  
Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Komentarze  

 
-1 #2 SamsuonekMonika 2013-07-06 09:33
nie rozumiem dlaczego pani Samusionek promuje ten rodzaj dzialalnosci skoro juz nie jest w poprzedniej fundacji- czy to forma promocji? tylko kogo czego?
Cytować
 
 
+7 #1 superobserawtor 2013-06-18 10:18
Super impreza, super atmosfera po prostu super, super seuper
Cytować
 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy


Kod antysapmowy
Odśwież

Korzystamy z tzw. plików cookies w celach gromadzenia statystyk oglądalności. Ustawienia plików cookies możesz zmienić w konfiguracji przeglądarki. Więcej o polityce prywatności portalu