Wielkie bieganie w Garwolinie już w niedzielę

800 biegaczy w biegu głównym z naszego regionu, różnych zakątków Polski i z zagranicy. Bieg Rodzinny na 2 kilometry, a do tego, miejmy nadzieję, gorący doping kibiców. Tak zapowiada się niedzielna, największa impreza sportowa w naszym powiecie – bieg „AVON kontra przemoc – biegnij w Garwolinie”. Nie może Was tam zabraknąć.

Wielkie odliczanie do tegorocznej, czwartej już edycji biegu „AVON kontra przemoc – biegnij w Garwolinie” ruszyło. 16 czerwca, punktualnie o 12.00 wystartuje bieg na 10 kilometrów. Kilka minut później bieg na 2 kilometry. Do tego biegu można się jeszcze zapisać. - Nazywamy ten bieg biegiem rodzinnym, bo z powodzeniem mogą wziąć w nim udział rodzice z dziećmi, a nawet babcie czy dziadkowie. Z tym dystansem każdy powinien sobie poradzić, a być może w kimś obudzi się wielka pasja do biegania – przekonuje Michał Kopik, dyrektor biegu "AVON kontra przemoc". Najważniejsze jest to, że bez względu na wynik, każdy na mecie jest wygrany, bo wszyscy zawodnicy otrzymają pamiątkowe medale.

Dziel się radością kibicowania

REKLAMA


Bieg w Garwolinie to jedno z najważniejszych i największych wydarzeń sportowych nie tylko w naszym powiecie. Impreza zyskała miano najlepszego biegu w Polsce na 10 kilometrów i najlepszej imprezy biegowej na Mazowszu. Tak zdecydowali sami biegacze. Ogromnym lutetem zmagań w Garwolinie są kibice – mieszkańcy miasta i okolic, którzy tłumnie wychodzą na ulicę i dopingują zawodników. – Klimat każdej imprezy tworzą ludzie, a Garwolin już trzykrotnie pokazał, że do nas warto przyjeżdżać. O naszych kibicach mówi się na formach i w kuluarach imprez biegowych, dlatego chcemy zachęcić mieszkańców do jeszcze bardziej aktywnego udziału w imprezie i ogłaszamy dla wszystkich konkurs pod hasłem „Radość kibicowania” – tłumaczy dyrektor biegu. Zasady są proste. Wystarczą trzy rzeczy: zgrana ekipa znajomych, rodziny, sąsiadów, koleżanek ze szkoły albo kolegów z pracy, pomysł na oryginalne kibicowanie (mile widziane stroje, rekwizyty, instrumenty, okrzyki i piosenki) oraz wykonanie, które podbije serca biegaczy. Bo to oni zdecydują o tym, która drużyna wygra. A do zdobycia karnety na basen. Zgłoszenia do konkursu należy przesyłać na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. – podając nazwę ekipy dopingującej, liczbę osób i dane kontaktowe do dowodzącego drużyną. - Sukces tego biegu to zasługa nie tylko organizatorów, ale także zaangażowania naszych mieszkańców. Liczymy na Was także w tym roku. Do zobaczenia na trasie czwartej edycji „AVON kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie” – mówi Michał Kopik.

Wolontariusze potrzebni!

Tak duża impreza nie może się obyć bez wolontariuszy. - Co roku dzielnie wspiera nas młodzież ze szkół w naszym powiecie. Mamy nadzieję, że i tym razem będą chcieli nam pomóc – mówi Jarosław Kargol, dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Bo w dniu biegu przydają się każde ręce do pracy – w biurze zawodów, w depozycie, na starcie, mecie i na trasie. Do informowania, podawania wody i wręczania medali. To jeszcze jeden pomysł dla tych, którzy nie biegną, nie kibicują, a chcieliby aktywnie wziąć udział w tej imprezie. Chętni proszeni są o kontakt mailowy Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Twój protest przeciwko przemocy

Bieg w Garwolinie to jednak coś więcej niż sportowe emocje i impreza, skupiająca liczne grono biegaczy z różnych stron świata. To przede wszystkim forma sprzeciwu wobec przemocy. Bieg jest również swoistym manifestem i próbą zwrócenie uwagi społecznej na problem przemocy wobec kobiet, a także na skalę tego zjawiska. Czwarta edycja biegu zainauguruje tegoroczną odsłonę kampanii – „AVON kontra przemoc”, która w tym roku obchodzi swoją piątą rocznicę. Jej celem jest głośny i wyraźny sprzeciw wobec przemocy. Inicjatywa pokazuje, że walka z tym zjawiskiem jest konieczna. Wszelkie formy zachowania, które poniżają, naruszają godność i powodują cierpienie powinny być społecznie potępiane, a nie przemilczane. Fundusze na kampanię i realizację działań edukacyjno-informacyjnych prowadzonych w jej ramach pochodzą ze sprzedaży produktów z Symbolem Nieskończoności, odwołującym się do jedności kobiet w tej kwestii na całym świecie.

Ambasadorką akcji została Zofia Ragankiewicz, która weźmie udział w Biegu w Garwolinie. „Jest mi niezmiernie miło, że mogę być częścią tak ważnej akcji, której celem jest podniesienie świadomości społecznej na temat zjawiska przemocy. Nie możemy pozwolić na to, żeby przemoc wciąż była tabu. Wierzę, że dzięki takim inicjatywom ludzie będą wiedzieć jak reagować na przemoc jako jej ofiara lub świadek. Mam też ogromną nadzieję, że 16 czerwca w Garwolinie liczne grono biegaczy i nie tylko wyrazi swój symboliczny sprzeciw wobec wszelkich aktów przemocy.” – mówi Zofia Ragankiewicz.

mat.pras./jdtagi: AVON  bieg  truchtacz.pl  CSiK  Garwolin  przemoc  
Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy


Kod antysapmowy
Odśwież

Korzystamy z tzw. plików cookies w celach gromadzenia statystyk oglądalności. Ustawienia plików cookies możesz zmienić w konfiguracji przeglądarki. Więcej o polityce prywatności portalu