Cartex

682 zmęczonych, ale bardzo zadowolonych zawodników na mecie. Rekordowa frekwencja wśród kobiet. Gorący doping garwolińskich kibiców, za który cenią bieg zawodnicy z kraju i zagranicy. Medale dla wszystkich i atrakcyjne nagrody nie tylko dla zwycięzców. – Trzecia edycja biegu zakończona z sukcesem. Już wybiegamy myślą do następnej – przekonują organizatorzy.

17 czerwca w samo południe z mostu na rzece Wildze w Garwolinie wystartowało 692 zawodników, którzy wzięli udział w III edycji biegu „AVON kontra przemoc – biegnij w Garwolinie”. Wśród nich biegacze z zagranicy, z rożnych zakątków Polski, 158 osób z terenu powiatu garwolińskiego, w tym 116 z samego Garwolina. Do mety szczęśliwie dobiegły 682 osoby, w tym 187 kobiet, co stanowiło 27,5 proc. wszystkich zawodników. To absolutny rekord. – Żadna impreza biegowa w Polsce nie notuje tak dużego udziału kobiet w ogólnej liczbie zawodników. Cieszymy się, że nasz impreza cieszy się tak wielką popularnością wśród pań – mówi Michał Kopik, dyrektor biegu „AVON kontra przemoc – biegnij w Garwolinie”.

W biegu głównym zobaczyć można było także burmistrza Garwolina Tadeusza Mikulskiego, a w biegu rodzinnym o dystansie 2 km, wśród 153 biegaczy był także poseł Grzegorz Woźniak z synem. Najmłodszym zawodnikiem wczorajszych zawodów była Pola Kwiatkowska z klubu Pogoń Siedlce, mieszkanka Garwolina urodzona 2 lutego 2008 r., a najstarszym Tomasz Hołowacz z klubu Kondycja z Warszawy, urodzony 4 września 1940 r.

- W tym roku sprzyjało nam wszystko, oprócz pogody. Największym sukcesem jest to, że z roku na rok impreza się rozwija, bierze w niej udział coraz więcej osób z powiatu, z całego kraju oraz z zagranicy. Już teraz myślimy o kolejnej edycji z nadzieją, że za rok będzie jeszcze lepiej i będzie nas jeszcze więcej – przekonuje Michał Kopik.

Kenijczyk triumfował

Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Kenijczyk Allan Masai Ndiwa, który pokonał dystans 10 km w 30 min i 39 sekund. Na drugim miejscu podium znalazł się reprezentant Ukrainy Sergiej Fiskowicz (32:44), a na trzecim Kamil Poczwardowski (33:29). Najlepszy z reprezentantów Ziemi Garwolińskiej Marcin Gałązka z Rębkowa zajął czwartą pozycję z czasem 33 min 45 sekund. Wśród kobiet triumfowały biegaczki z zagranicy. Rasa Drazdauskaite z Litwa zajęła pierwszą lokatę (34:38), Lilia Fiskowicz z Mołdawii była na drugim miejscu (34:50), a na trzecim Susy Chebet Chemaimak z Kenii (35:23). Nasza najlepsza biegaczka Justyna Kalińska zajęła 177 miejsce w klasyfikacji open. W biegu na 2 km zwyciężył Sylwester Kuśnierz z Tomaszowa Lubelskiego, a wśród kobiet najlepsza była Małgorzata Święcicka z Otwocka.

Panna Młoda po raz pierwszy

W tym roku na biegu zadebiutowała nowa kategoria – najszybsza panna młoda. Mogły w niej wystartować kobiety, które w tym roku wzięły ślub bądź zamierzają to uczynić w najbliższych miesiącach. Spośród czterech pań najlepsza okazała się Agnieszka Ciołek, która w nagrodę spędzi weekend poślubny w Zakopanem ufundowany przez firmę Zakopaneapartment.com. Tradycyjnie już wśród biegaczy rozlosowano dodatkowe nagrody – wyjazd na maraton do Berlina oraz pobyt w SPA w hotelu Las Woda . Do wrześniowych zmagań u naszych zachodnich sąsiadów może się już przygotowywać Tomasz Kozłowski i Mariusz Ludwikowski, a regenerować się po SPA będą w tym roku Alina Sakwa, Anna Adamowicz i Ewa Lewandowska.

Takich kibiców nie ma nikt - Katolickie Gimnazjum najlepsze

Tytuł najlepszego biegu na 10 km oraz najlepszej imprezy biegowej na Mazowszu dla zeszłorocznej edycji to niewątpliwie także sukces mieszkańców Garwolina. O ich żywiołowym dopingu od dwóch lat jest głośno w polskim środowisku biegowym. Można śmiało zaryzykować stwierdzenie, że jeśli tak dalej pójdzie, to kibice garwolińscy cieszyć się będą niebawem opinią porównywalną z tą, jaka już w świecie maja kibice piłki siatkowej. Internet już dzień po zawodach pełen jest słów wdzięczności na temat tego, jak żywiołowy doping Garwolaków pomagał znieść trudy morderczej w tym roku trasy.

Oprócz mieszkańców, którzy spontanicznie wyszli na ulice, aby wspierać zawodników, na trasie pojawiły się także zespoły, które wzięły udział w konkursie „Wespół w zespół”. Wśród nich byli zarówno przedstawiciele najmłodszego pokolenia w grupach Vet Serwis Team i Teatrze „Tymczasem”, młodzież z Katolickiego Gimnazjum w Garwolinie oraz dwa zespoły ludowe „Iwowianki” i „Lalinianki”. Po zakończonym biegu zawodnicy oddawali swoje głosy na tych, którzy spodobali się najbardziej. Wiele osób zdecydować się nie mogło, bo pomagali wszyscy. Dużą sympatią biegacze obdarzyli panie z zespołów ludowych, ale w ostatecznym rozrachunku zwyciężył zespół Fakultety8 z Katolickiego Gimnazjum. W nagrodę będą mogli teraz nagrać piosenkę w studiu nagraniowym z prawdziwego zdarzenia. Słowa uznania od organizatorów, a przede wszystkim biegaczy, płyną jednak do wszystkich. Wciąż trwa także konkurs fotograficzny. Do 1 lipca można nadsyłać zdjęcia z wczorajszej imprezy. Najlepsza fotografia zostanie opublikowana w albumie „Pasja biegania” – prestiżowym wydawnictwie biegowym, największym i najlepszym w kraju.

Bieg od kuchni

W tym 30 stopniowym upale, jaki panował w niedzielę, nieoceniona okazała się pomoc strażaków, którzy w czterech miejscach ustawili kurtyny wodne. W sumie przy organizacji biegu pomagało 70 druhów z Ochotniczych Straży Pożarnych w Garwolinie, Leszczynach, Niecieplinie, Zawadach, Miętnem, Rębkowie, Sulbinach, Uninie oraz Iwowem oraz 14 uczniów klasy mundurowej z ZSP nr 1 w Żelechowie pod wodzą dwóch strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie, nad bezpieczeństwem czuwało 8 policjantów i zespół pogotowia ratunkowego, a o regenerację biegaczy zadbała Carolina Medical Center. Ciepły posiłek na odzyskanie sił przygotowała firma PPH Kudaszewicz. Wszystko nie mogłoby się odbyć bez pomocy wolontariuszy. Ponad 70 osób pomagało w miasteczku biegowym, rozdawało wodę na trasie i pomagało gościom odnaleźć się w Garwolinie.

III edycja biegu „AVON kontra przemoc – biegnij w Garwolinie” zainaugurowała kampanię ogólnopolską „Wielką Kampanię o Godność” w ramach akcji prowadzonej przez firmę AVON, głównego sponsora biegu, „AVON kontra przemoc”. Partnerem tej akcji jest Feminoteka. Organizatorami biegu w Garwolinie są: Stowarzyszenie „Truchtacz.pl” oraz Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Szczegółowe wyniki oraz regulamin konkursu fotograficznego znajdzie na oficjalnej stronie biegu www.bieg.truchtacz.pl

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Dzieje się!

24 luty 14:30
Kobiety mafii Kino
24 luty 17:30
Kobiety mafii Kino
24 luty 20:30
Nowe oblicze Greya Kino
25 luty 14:30
Kobiety mafii Kino
25 luty 17:30
Kobiety mafii Kino
25 luty 20:30
Nowe oblicze Greya Kino
26 luty 14:30
Kobiety mafii Kino

Dzieje się!

24 luty 14:30
Kobiety mafii Kino
24 luty 17:30
Kobiety mafii Kino
24 luty 20:30
Nowe oblicze Greya Kino
25 luty 14:30
Kobiety mafii Kino
25 luty 17:30
Kobiety mafii Kino
25 luty 20:30
Nowe oblicze Greya Kino
26 luty 14:30
Kobiety mafii Kino
26 luty 17:30
Kobiety mafii Kino

Ta strona używa tzw. cookies. Ustawienia możesz zmienić w preferencjach przeglądarki.