Cartex

Największa impreza biegowa w Garwolinie już za dwa miesiące. 17 kwietnia ruszyły zapisy, a tym samym pierwszy mały „wyścig”, bo liczba miejsc jest ograniczona, a chętnych nie brakuje. Organizatorzy zapraszają do biegania wszystkich – mężczyzn, kobiety, dzieci i całe rodziny.

W niedzielę 17 czerwca odbędzie się III edycja bieg „Avon kontra przemoc – biegnij w Garwolinie”. Po ogromnych sukcesach dwóch poprzednich edycji organizatorzy zapewniają, że w tym roku będzie jeszcze lepiej – więcej, barwniej i szybciej. O tym, że garwoliński bieg cieszy się coraz większą popularnością świadczy najlepiej fakt, że miejsca na liście startowej rozchodzą się jak świeże bułeczki.

– Moduł zapisów do trzeciej edycji biegu uruchomiliśmy dwa dni temu. Przez pierwsze cztery godziny zapisało się już 130 zawodników. Na razie to sami Polacy, ale wiemy już, że naszą imprezą są zainteresowani zagraniczni biegacze – mówi Michał Kopik, dyrektor biegu „Avon kontra przemoc”. Ale organizatorzy chcieliby zarówno na starcie, jak i na mecie zobaczyć przede wszystkim miłośników biegania z naszego powiatu.

Zachęcam wszystkich, którzy biegają, żeby jak najszybciej zgłosili się do biegu. Limit miejsc w biegu głównym to 600 zawodników [Michał Kopik]

– Zachęcam wszystkich, którzy biegają, żeby jak najszybciej zgłosili się do biegu. Limit miejsc w biegu głównym to 600 zawodników. Podobnie jak w ubiegłym roku mamy też propozycję dla biegających rodzin – bieg towarzyszący, w którym będzie mogło wziąć udział 200 zawodników – dodaje Michał Kopik. W biegu głównym zawodnicy zmierzą się z dystansem 10 kilometrów, a w biegu rodzinnym – 2 kilometrów.

Poprzednie dwie edycje biegu cieszyły się ogromną popularnością i zyskały uznanie nie tylko wśród zawodników, ale także organizatorów sportowych plebiscytów. Po udanym debiucie w 2010 roku, który został wyróżniony w lokalnych i ogólnopolskich konkursach, deszcz nagród posypał się po ubiegłorocznym biegu. II edycja „Avon kontra przemoc – biegnij w Garwolinie” została uznana nie tylko za najlepsze wydarzenie sportowe w naszym powiecie, ale także zdobyła trzy pierwsze i dwa trzecie miejsca w plebiscycie „Złote Biegi” organizowanym przez portal MaratonyPolskie.pl. Garwolińska impreza została uznana za najlepszy w Polsce bieg na 10 km, w tej kategorii pokonała 96 innych imprez biegowych, oraz najlepszą spośród 38, imprezę biegową na Mazowszu. Zwyciężyła także w kategorii biegów dużych, w których startowało od 500 do 999 osób. Organizatorzy mają na koncie także trzecie miejsce w kategorii biegów zorganizowanych w miastach od 5 do 25 tys. mieszkańców oraz w kategorii biegów organizowanych przez stowarzyszenia, fundacje i firmy.

Nie może Cię zabraknąć! Jak się zapisać?

W biegu na 10 kilometrów mogą startować osoby pełnoletnie oraz młodzież od 16. roku życia, ale za pisemną zgodą rodziców lub prawnych opiekunów. Warto zapisać się już dziś, bo jak wiadomo, kto pierwszy, ten lepszy. I nie chodzi tylko o ograniczoną liczbę miejsc. Do 31 maja obowiązuje promocyjna opłata startowa. Mężczyźni zapłacą 40 zł, kobiety oraz mężczyźni powyżej 65. roku życia – 30 zł. 10 złotych z każdej opłaty jest przeznaczone na rzecz kampanii społecznej „Avon kontra przemoc”. Udział w biegu rodzinnym kosztuje 15 zł od osoby. Na oba biegi można zapisać się za pomocą modułu internetowego, który znajduje się na stronie www.bieg.truchtacz.pl

jd

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Dzieje się!

24 luty 14:30
Kobiety mafii Kino
24 luty 17:30
Kobiety mafii Kino
24 luty 20:30
Nowe oblicze Greya Kino
25 luty 14:30
Kobiety mafii Kino
25 luty 17:30
Kobiety mafii Kino
25 luty 20:30
Nowe oblicze Greya Kino
26 luty 14:30
Kobiety mafii Kino

Dzieje się!

24 luty 14:30
Kobiety mafii Kino
24 luty 17:30
Kobiety mafii Kino
24 luty 20:30
Nowe oblicze Greya Kino
25 luty 14:30
Kobiety mafii Kino
25 luty 17:30
Kobiety mafii Kino
25 luty 20:30
Nowe oblicze Greya Kino
26 luty 14:30
Kobiety mafii Kino
26 luty 17:30
Kobiety mafii Kino

Ta strona używa tzw. cookies. Ustawienia możesz zmienić w preferencjach przeglądarki.