Bieg "Avon kontra przemoc - biegnij w Garwolinie"

Kenijczyk najszybszy w Garwolinie

Gilbert Kipkosgei (Skks Dorcus Sport) wygrał VI edycję biegu „Avon Kontra przemoc – biegnij w Garwolinie”. Kenijczyk trasę 10 km pokonał w 30 minut i 17 sekund. Najlepszą kobietą została Olga Kotovska z Ukrainy (33:23). Najwyżej z reprezentantów  z powiatu garwolińskiego uplasował się Robert Głowala z Wilgi Garwolin, który był siódmy. Bieg ukończyło 534 zawodników.

Dzisiejsze warunki pogodowe sprzyjały osiąganiu dobrych rezultatów. Z nieba nie lał się żar, a temperatura ok. 20 stopni jest optymalna do szybkiego biegu. Od startu wyklarowała się pięcioosobowa czołówka. Tuż przed półmetkiem od liderów oderwał się jedyny w stawce czarnoskóry zawodnik. Pierwszego miejsca Gilbert Kipkosgei nie oddał już do końca rywalizacji. Czas Kenijczyka to 30 minut i 17 sekund. Podium biegu głównego uzupełnili Ukraińcy Pavlo Vereckij (30:19) i Yrij Rysuk (30:24). - Bieg nie był trudny. Pogoda była dobra, nie za bardzo słonecznie, nie za bardzo wietrznie – przyznał zwycięzca biegu.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Biegniemy w niedzielę. Będą utrudnienia w ruchu

Blisko 800 biegaczy w niedzielne południe wystartuje w VI biegu „AVON kontra przemoc – biegnij w Garwolinie”. Jedni pokonają 10-kilometrową trasę, inni wezmą udział w biegu na dystansie 2 km. W związku z imprezą będą występować utrudnienia w ruchu. Organizatorzy zachęcają wszystkich mieszkańców do kibicowania na trasie biegu.

Bieg odbędzie się 21 czerwca w godzinach 12.00-13.30. Start i meta znajdują się na moście na rzece Wildze, a trasa będzie wiodła ulicami: Kościuszki, Senatorską, Sienkiewicza, Kard. Wyszyńskiego, Al. Legionów, Lelewela oraz Lubelską.