Bieg "Avon kontra przemoc - biegnij w Garwolinie"

Pobiegnijmy razem! VIII edycja „AVON kontra przemoc – biegnij w Garwolinie”

18 czerwca już po raz ósmy ulicami Garwolina pobiegną zawodnicy biegu „AVON kontra przemoc – biegnij w Garwolinie”. To wielkie biegowe święto, w którym udział mogą wziąć całe rodziny, bo tradycyjnie obok 10-kilometrowego biegu głównego wystartuje także Bieg Rodzinny na dystansie 2 kilometrów. Meta sportowa to nie wszystko. Biegnąc z nami, wspierasz kampanię przeciwko przemocy – szczególnie przemocy wobec kobiet.

- Bardzo się cieszę, że po raz kolejny będziemy mogli gościć w Garwolinie fantastycznych biegaczy z całej Polski. Mamy także nadzieję, że wśród nich jak zawsze będzie duża grupa zawodników i zawodniczek z naszego powiatu. To dla nas ogromna satysfakcja, kiedy obserwujemy wbiegających na metę, zadowolonych uczestników naszego biegu – mówi Michał Kopik, dyrektor biegu „AVON kontra przemoc –biegnij w Garwolinie”.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Kenijczyk najszybszy w Garwolinie

Gilbert Kipkosgei (Skks Dorcus Sport) wygrał VI edycję biegu „Avon Kontra przemoc – biegnij w Garwolinie”. Kenijczyk trasę 10 km pokonał w 30 minut i 17 sekund. Najlepszą kobietą została Olga Kotovska z Ukrainy (33:23). Najwyżej z reprezentantów  z powiatu garwolińskiego uplasował się Robert Głowala z Wilgi Garwolin, który był siódmy. Bieg ukończyło 534 zawodników.

Dzisiejsze warunki pogodowe sprzyjały osiąganiu dobrych rezultatów. Z nieba nie lał się żar, a temperatura ok. 20 stopni jest optymalna do szybkiego biegu. Od startu wyklarowała się pięcioosobowa czołówka. Tuż przed półmetkiem od liderów oderwał się jedyny w stawce czarnoskóry zawodnik. Pierwszego miejsca Gilbert Kipkosgei nie oddał już do końca rywalizacji. Czas Kenijczyka to 30 minut i 17 sekund. Podium biegu głównego uzupełnili Ukraińcy Pavlo Vereckij (30:19) i Yrij Rysuk (30:24). - Bieg nie był trudny. Pogoda była dobra, nie za bardzo słonecznie, nie za bardzo wietrznie – przyznał zwycięzca biegu.