Opublikowano: 20 wrzesień 2017, 19:15
    wilga garwolinwisła jabłonnapuchar polski

W pierwszym tegorocznym występie w rozgrywkach Pucharu Polski Wilga Garwolin pokonała A-Klasową Wisłę Jabłonna 6:1 (2:0), awansując do V rundy zmagań.

W dzisiejszym pojedynku w Jabłonnej, kadra IV-ligowca liczyła 14 zawodników. Zabrakło kilku podstawowych piłkarzy. Szansę otrzymali ci, którzy występowali do tej pory w mniejszym wymiarze czasowym.

Wynik spotkania otworzył w 10. minucie Sergiusz Wiechowski. Trenera Wilgi, ustawionego przed polem karnym, wypatrzył Paweł Pyra, a szkoleniowiec popisał się precyzyjnym uderzeniem. Przed przerwą prowadzenie podwyższył asystujący przy pierwszej bramce. Skrzydłowy oddał dokładny strzał z bliskiej odległości. Goście stworzyli jeszcze 3-4 dogodne okazje do strzelenia kolejnego gola przed przerwą. Zabrakło skuteczności.

Po zmianie stron nadal zdecydowaną przewagę miała Wilga. Najpierw dwie bramki strzelił Sebastian Papiernik. Później do siatki rywala trafił Mikołaj Gola. Wynik ustalił, kompletując hat-tricka, Papiernik. Wisła honorowe trafienie zaliczyła przy stanie 0:3.

- W tym meczu bramki były kwestią czasu i dokładnego rozegrania piłki. Gdyby nie nasza indolencja strzelecka, wynik byłby zdecydowanie wyższy. Można mówić, że strzeliliśmy tylko sześć goli, a nasza niefrasobliwość sprawiła, że rywalowi udało się zdobyć bramkę ? skomentował trener Wilgi Sergiusz Wiechowski.

Mecze V rundy zaplanowano na 27 września. Rywala GKS wskaże jutrzejsze losowanie.

Wisła Jabłonna ? Wilga Garwolin 1:6 (0:2)
    Bramki dla Wilgi: Sergiusz Wiechowski, Paweł Pyra, Sebastian Papiernik 3x, Mikołaj Gola
    Wilga: Fic (46` Wasążnik), Migas, Jóźwicki, Gac (46` Rękawek), Janisiewicz (46` Szwed), Pyra, Wiechowski, Macioszek, Zabłocki, S. Papiernik, Gola.