Kolejny mistrzowski brąz Robert Głowali

W Pile odbył się XXVII Międzynarodowy Półmaraton  Philipsa, który był równocześnie Mistrzostwami Polski w kategorii seniorów. Brązowy medal zdobył zawodnik Wilgi Garwolin Robert Głowala.

Na starcie niedzielnego biegu stanęło ponad cztery tysiące uczestników, w tym kilku Kenijczyków. Nie zabrakło w tym gronie najlepszego naszego biegacza, Roberta Głowali,  czującego się lepiej na krótszych dystansach, który postanowił na koniec mistrzowskich startów wystartować w tej imprezie.

 

REKLAMA


Doskonale przygotowany Robert  dobrze rozłożył siły i kontrolując bieg, przybiegł w doborowym towarzystwie najlepszych biegaczy na trzecim miejscu i zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski w czasie 1godz. 7 minut i 17 sekund. W ubiegłym tygodniu nasz długodystansowiec wrócił również brązowym  medalem  Mistrzostw Polski Seniorów w biegu ulicznym na 5 km, które odbyły się w Siedlcach.

W Półmaratonie Philipsa zwyciężył Kenijczyk Kimaiyo Hilary 1.03.27, a w Mistrzostwach Polski Arkadiusz Gardzielewski – „Śląsk” Wrocław – 1.05.32 przed Dawidem Maliną ROW Rybnik – 1.07.09s, z którym Robert przegrał „srebro” zaledwie o 8 sekund.

Dzień wcześniej, 2 września,  odbył się w Warszawie  IV BMW Półmaraton Praski, w którym wystartowała biegaczka Wilgi – Emilia Mazek. W gronie ponad dwóch tysięcy biegaczek zajęła bardzo wysokie 12. miejsce, a w kategorii K-20 sklasyfikowana została na trzecim miejscu. Czas Emilii – 1.31.03s.

mat .pras.Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy


Kod antysapmowy
Odśwież

Korzystamy z tzw. plików cookies w celach gromadzenia statystyk oglądalności. Ustawienia plików cookies możesz zmienić w konfiguracji przeglądarki. Więcej o polityce prywatności portalu