MAREK JONCZAK BANER

ogłoszenia płatne

Opublikowano: 04 lipiec 2017, 10:44
    lekkoatletykamateusz kondejjan parolmateusz walenda

Podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce (U-23) pochodzący z powiatu garwolińskiego Jan Parol zdobył srebrny medal. Kulomiotowi niewiele zabrakło do medalu w rzucie dyskiem. Miejsca w czołówce zajął także biegacz Mateusz Kondej.

Krajowy czempionat odbył się w weekend w Suwałkach. Srebro w pchnięciu kulą (7,26 kg) wywalczył Jan Parol, który uzyskał 18,93 m. Lekkoatleta uplasował się tuż za podium w konkurencji rzutu 2-kilogramowym dyskiem (wynik 50,21 m). ? W stawce kulomiotów Michał Walenda, wynikiem 16,22 m ustanowił rekord życiowy, co dało mu siódme miejsce ? mówi trener zawodników Sławomir Miernicki, nauczyciel wychowania fizycznego w ZSP nr 1 w Garwolinie.

Bardzo dobrze spisał się w nich zawodnik ?Wilgi? Garwolin, Mateusz Kondej, który w roku ubiegłym startował jeszcze w kategorii juniora starszego. Pierwszego dnia zawodów  wystartował w biegu na 1500m i zajął VI miejsce i jako jedyny ze stawki 14 startujących zawodników ustanowił wynikiem 3.53.91 s   nowy rekord życiowy, który jest jednocześnie nowym rekordem powiatu.

- Mimo zmęczenia i bardzo złej pogody (chłód i zimny wiatr), Mateusz postanowił wystartować w drugim dniu zmagań na 800m, choć w ranking wyników 2017, nie był zbyt dla niego korzystny ? 17. wynik w Polsce.  Biegacz Wilgi, który obecnie współpracuje z trenerką kadry, panią Bożeną Dziubińską, wytypowany został do drugiej ? słabszej serii, pobiegł dobrze taktycznie i zajął w niej drugie miejsce z czasem 1.56.57s, co ostatecznie dało mu, podobnie jak w biegu na 1500 m VI miejsce w mistrzostwach - mówi Stanisław Buszta, trener garwolińskich lekkoatletów.