Opublikowano: 01 lipiec 2017, 17:42
    wilga garwolin95 lat

Ostatnim akcentem tegorocznego świętowania 95-lecia istnienia GKS Wilga Garwolin był dzisiejszy festyn, w trakcie którego rozegrano wyjątkowy mecz.  Naprzeciw siebie stanęły zespoły roczników 86/87 oraz 88/90. Wygrali młodsi 4:3, mimo że do przerwy przegrywali 0:2.

Zanim rozpoczął się dzisiejszy mecz, na stadionie przy Sportowej minutą ciszy uczczono Rafał Zająca, zawodnika rocznika 88/90, który dokładnie 10 lat zginął w wypadku samochodowym.

Spotkanie, sędziowane przez Marcina Żaka, trwało 2x30 minut. Pierwsi okazje bramkowe stworzyli młodsi. Paweł Mikulski dwukrotnie znalazł się w dogodnej sytuacji, ale za każdym razem pudłował. W odpowiedzi mocny strzał Daniela Bogusza obronił Cezary Jakubaszek.

W 17. minucie padł pierwszy gol dla rocznika 86/87. W pole karne zagrał Łukasz Piesio, gdzie akcję mocnym strzałem zakończył Kamil Nowek. Szybko powinno paść wyrównanie, ale ani Michał Baran, ani Marek Jasiński, nie zdołali pokonać Łukasza Biernackiego. Na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy prowadzenie rocznika 86/87 podwyższył Łukasz Zając, któremu asystował Kamil Zawadka. Tuż przed przerwą na pustą bramkę, z ostrego kąta, nie trafił Bartłomiej Sitarek (88/90).

Po zmianie stron młodsi zawodnicy szybko strzelili bramkę kontaktową. W tempo do prostopadłego podania wyszedł Paweł Mikulski i pewny strzałem pokonał Biernackiego. W 44. minucie powinno być 3:1, ale znakomitą okazję zmarnował Łukasz Grązka. 120 sekund później był remis. Arkadiusz Zalewski huknął z 20. metra tuż pod poprzeczkę. Po kolejnych dwóch minutach, drużyna 88/90 objęła prowadzenie. Gola, w sytuacji sam na sam z bramkarzem, strzelił Michał Piesio. W 52. minucie było już 4:2 dla młodszych. Tym razem bramkę zdobył Marek Jasiński. Na pięć minut przed końcem nadzieję starszym dało drugie trafienie Nowka. Na więcej nie starczyło czasu.

Po meczu, odbyła się krótka część oficjalna. W imieniu organizatorów spotkania, głos zabrał Dariusz Zając, który podziękował za obecność piłkarzom oraz ich rodzinom. Dalszych sukcesów klubowi życzyli dzisiaj burmistrz Tadeusz Mikulski i przewodniczący rady miasta Marek Jonczak. Wyjątkowym gościem jubileuszu był Zygmunt Żak. ? Obyśmy doczekali obchodów 100-lecia klubu ? mówił honorowy prezes GKS.

Skład drużyny rocznika 86/87: Łukasz Biernacki, Karol Zawadka, Radosław Mazurek, Michał Kondej, Kamil Zawadka, Łukasz Zając, Daniel Bogusz, Kamil Nowek, Łukasz Piesio, Wojciech Szwed, Piotr Gadoś, Mariusz Mikulski, Grzegorz Akala, Łukasz Grązka. Trenerzy: Artur Trzpil, Witold Trzmielewski.

Skład drużyny rocznika 88/90: Cezary Jakubaszek, Grzegorz Świrk, Hubert Nowak, Mateusz Ekert, Piotr Baranowski, Michał Piesio, Piotr Talar, Damian Dębowski, Paweł Mikulski, Kryspin Prusiński, Damian Żaczek, Arkadiusz Zalewski, Marek Jasiński, Mariusz Makulec, Bartłomiej Sitarek, Kamil Brych, Michał Baran. Trenerzy: Tomasz Talarek, Jacek Tracz.