Opublikowano: 19 maj 2017, 21:29
    siatkówkaspsks murowana goślinatriumf nakło śląskie

Nie tak pierwszy mecz o II ligę wyobrażali sobie zawodnicy i kibice SPS Bell 4CV. Drużyna z Garwolina przegrała z zespołem KS Murowana Goślina 2:3 (21, -15, 22, -26, -10). O tym, czy podopieczni Jakuba Sokołowskiego nie stracili szans na awans zdecyduje jutrzejsze drugie spotkanie turnieju.

W pierwszym secie dzisiejszego meczu gospodarze nie grali dobrze, ale przeciwników zżarła trema. Swoje zrobił też głośny doping kibiców miejscowych. Wyrównana rywalizacja trwała do stanu 10:10. Później zawodnicy z Murowanej Gośliny popełniali proste błędy, które wykorzystali gospodarze.

Druga część gry to kompletna niemoc drużyny SPS w przyjęciu zagrywki. Goście rozpoczęli od prowadzenia 4:0, 6:1. Najbliżej wyrównania podopieczni Jakuba Sokołowskiego byli przy stanie 9:12, kiedy zdobyli dwa punkty z rzędu. Na więcej nie pozwolił przeciwnik. Zawodnicy grającego trenera Bartłomieja Wojnowskiego nadal punktowali rywali zagrywką i blokiem.

Trzeci set rozstrzygnął się w końcówce. Przy stanie 20:19 asa serwisowego posła Marcin Harazim, a jego koledzy dołożyli dwa skuteczne bloki. Najwięcej emocji przyniosła kolejna partia, w której gospodarze gonili wynik. Siatkarze z Wielkopolski rozpoczęli od prowadzenia 8:6. SPS wyrównał przy stanie 13:13, by po raz pierwszy w tym secie wyjść na prowadzenie, kiedy tablica wyników wskazywała 18:17. W końcowych piłkarz gospodarze mieli nawet piłkę meczową (25:24), ale ostatecznie więcej zimnej krwi zachowali goście i o losach spotkania miał zdecydować tie-break.

W partii numer 5 wszystko szło po myśli gospodarzy aż do zmiany stron. Od stanu 8:7 dla SPS, gracze z Murowanej Gośliny zdobyli trzy kolejne oczka, co było decydujące w kontekście losów spotkania.