PŁATNE OGŁOSZENIA WYBORCZE

wyb akiliszek b1

Opublikowano: 11 kwiecień 2017, 19:11
    szydłowiankawilga garwolin

Podobnie jak w Garwolinie, tak i przed własną publicznością, Szydłowianka okazała się lepsza od Wilgi. W Szydłowcu GKS przegrał 1:3, grając przed ponad połowę spotkania w ?10?.

Początek spotkania 25. kolejki przebiegał pod dyktando gospodarzy. W pierwszym kwadransie Szydłowianka dwukrotnie zagroziła bramce Daniela Fica. Najpierw bramkarz Wilgi obronił pewnie strzał rywala, później nie musiał interweniować o kiksie z bliskiej odległości piłkarza miejscowych.

W 17. minucie GKS objął prowadzenie. Przy linii bocznej między sobą piłkę zagrali Arkadiusz Zalewski i Sergiusz Wiechowski. Trener gości, w niemal beznadziejnej sytuacji zdecydował się na uderzenie, które zaskoczyło bramkarza z Szydłowca. Po kolejnych 15 minutach gry było 1:1. Akcję lewą stroną miejscowych wykończył Błażej Miller. Strzał napastnika odbił się jeszcze od Filipa Gaca, co zmyliło Fica. Na przerwę Wilga schodziła tylko w dziesięciu zawodników. Na pięć minut przed końcem pierwszej części, Łukasz Korgul w środku pola zaatakował przeciwnika wyprostowanymi nogami. Sędzia bez wahania pokazał rosłemu zawodnikowi z Garwolina czerwoną kartkę.

Druga połowa mogła ułożyć się doskonale dla osłabionej Wilgi. Paweł Pyra zagrał z prawej strony do Wiechowskiego. Tym razem jednak strzał trenera obronił goalkeeper Szydłowianki. W kolejnych minutach przewagę uzyskiwał zespół z Szydłowca. Efektem starań miejscowych było trafienie na 1:1 z 68. minuty. Do prostopadłej piłki z głębi pola nie doskoczył Gac. Asekurujący tyły Karol Zawadka, podał do Fica, a po chwili zza jego pleców wybiegł Kamil Lewiński, który po przechwycie wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Po kolejnych 120 sekundach było już 3:1. Po rzucie rożnym, piłkarze Wilgi nie upilnowali ustawionego na linii pola bramkowego Patryka Czarnoty.

Szydłowianka, dzięki zwycięstwu, zbliżyła się na trzy punkty do Wilgi, która aktualnie zajmuje 12. miejsce w tabeli. W sobotę o godz. 11 GKS podejmie na własnym boisku Grom Warszawa. W stolicy padł bezbramkowy remis.

Szydłowianka Szydłowiec ? Wilga Garwolin 3:1 (1:1)
    Bramka dla Wilgi: 17` Sergiusz Wiechowski (as. Arkadiusz Zalewski)
    Czerwona kartka dla Wilgi: 40` Łukasz Korgul (za faul)
    Wilga: Fic, Kwiatkowski, Gac (81? Szwed), Karol Zawadka, Janisiewicz, Zalewski, Korgul, Pyra, Wiechowski (76? Zabiegałowski), Migas (76? Sobieszek), Kamil Zawadka.