MAREK JONCZAK BANER

ogłoszenia płatne

Opublikowano: 24 marzec 2017, 14:33
    siatkówkasps

W ostatnim meczu wyjazdowym sezonu zasadniczego III ligi, siatkarze SPS Bell 4CV Garwolin pokonali UKS Wilanów Powsinek 3:1. Przed podopiecznymi Jakuba Sokołowskiego jeszcze tylko jedno spotkanie, po którym drużynę z Garwolina czeka walka o II ligę.

Na wczorajszy mecz do stolicy zespół z Garwolina pojechał osłabiony brakiem Jakuba Skrajnego na przyjęciu i pierwszego libero Marcina Ozimka. W wyjściowej szóstce zagrali Krzysztof Kisiel i Daniel Chruściel.

Od początku meczu żądni rewanżu za porażkę w Garwolinie 0:3 gospodarze odrzucili gości od siatki. Seryjne błędy w przyjęciu i ataku sprawiły, że miejscowi łatwo wygrali partię otwarcia.

W kolejnym secie drużyna SPS zyskała na początku dwupunktową przewagę, której nie oddała do końca partii. W kolejnej części gry w zespole z Wilanowa zaczęło szwankować przyjęcie zagrywki, co wykorzystali gracze z Garwolina.

W czwartym secie UKS prowadził już czterema punktami, by ostatecznie wypuścić zwycięstwo z rąk. W końcówce było gorąco pod siatką. W efekcie czerwoną kartkę, za kwestionowanie decyzji sędziego, zobaczył kapitan gospodarzy.

- Był to najcięższy mecz w sezonie ? komentuje trener SPS Jakub Sokołowski. W weekend siatkarze z Garwolina zagrają w turnieju w Stoczku Łukowskim. Ostatni akcent rundy zasadniczej III ligi 1 kwietnia. Wtedy we własnej hali lider podejmie ostatnim w tabeli Zamek Ciechanów.

UKS Wilanów Powsinek ? SPS Bell 4CV Garwolin 1:3

SPS: Grabowski, Kisiel, Rosłaniec, Wilki, Harazim, Zawisza, Chruściel (libero) ? Trzpil.