Kultura

Dowodzona przez wójta Waldemara Sabaka reprezentacja Gminy Górzno wygrała XVII edycję Samorządowego Turnieju Siatkówki o Puchar Starosty Powiatu Garwolińskiego.

W dzisiejszych zmaganiach na parkiecie hali CSiK wzięło udział sześć drużyn. W pierwszej rundzie rywalizacja toczyła się w dwóch grupach eliminacyjnych. Ich zwycięzcy zagrali w grupie finałowej. Pozostali walczyli o miejsce piąte.

W wielkim finale RG Górzno pokonała 2:1 RG Łaskarzew. W spotkaniu o trzecie miejsce RG Garwolin ograła Radę Powiatu Garwolińskiego 2:0. Piąte miejsce przypadło RG Parysów, która pokonała RM Pilawa 2:1.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Tomasza Szczęśniaka (RG Górzno). Koordynatorem turnieju był Witold Trzmielewskiego z CSiK. Mecze sędziowali Jakub Sokołowski i Maciej Antonik. Medale i puchary wręczał starosta Marek Chciałowski.