Kenig wraca z rekordami z Gorzowa

W miniony weekend zawodnik klubu UKS Delfin Garwolin Adam Kenig startował w Zimowych Mistrzostwach Polski 17- i 18-latków. Z Gorzowa Wielkopolskiego wrócił z nowymi rekordami powiatu.

Do rywalizacji w Gorzowie przystąpiło w sumie ponad 400 młodych sportowców ze 119 klubów. W tym gronie nie mogło zabraknąć oczywiście przedstawiciela UKS Delfin Garwolin, Adama Keniga.

Do Gorzowa Adam jechał z nadzieją na złamanie dwóch barier - na 50m klasykiem popłynąć poniżej 31s. i na 100m dowolnym złamać minutę. - Adamowi udało się osiągnąć postawione przed nim cele – komentuje Wojciech Mianowski z UKS Delfin Garwolin.

REKLAMA


Pierwszego dnia Adam zmierzył się ze swoją koronną konkurencją - 50m klasykiem i w końcu udało mu się poprawić swój dotychczasowy rekord życiowy. Teraz wynosi on 30:62 s. W ten o to sposób Adam został najszybszym żabkarzem w naszym powiecie w tej konkurencji. Drugiego dnia Adam startował 50m motylkiem. Wynik jaki osiągnął to 27.89. Do rekordu życiowego zabrakło niewiele, ale rezultatem tym poprawił dotychczasowy swój rekord powiatu w kategorii 18-latków. Ostatniego dnia zawodów zawodnik Delfina rozprawił się z barierą 1 minuty na dystansie 100m stylem dowolnym. Adam świetnie rozłożył siły i dopłynął w czasie 57:33 s., zostając najszybszym kraulistą w tej konkurencji w naszym powiecie.

mat.pras./oprac. jd

fot. mat.pras.Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy


Kod antysapmowy
Odśwież

Korzystamy z tzw. plików cookies w celach gromadzenia statystyk oglądalności. Ustawienia plików cookies możesz zmienić w konfiguracji przeglądarki. Więcej o polityce prywatności portalu