Dobre występy biegaczy Wilgi

W miniony  weekend biegacze Wilgi wystąpili na dwóch frontach.

W sobotę na trudnych trasach w Powsinie k/Warszawy odbyły się, w ramach Memoriału Tomasza Hopfera,  Otwarte Mistrzostwa Warszawy oraz Akademickie Mistrzostwa Mazowsza w biegach przełajowych. W kategorii młodzików udanie wystartował  14-letni Maciej Jędrzejewski, który w biegu na 3 km zdobył brązowy medal.

W zawodach akademickich wystąpił natomiast Mateusz Kondej, student I roku AWF w Warszawie, który na dystansie 4 km zajął dobre II miejsce.

REKLAMA


W niedzielę najmłodsi lekkoatleci wystąpili we Wiązownej w biegach młodzieżowych, które odbywały się przy okazji tradycyjnego  XXXVII Półmaratonu  Wiązowskiego. W biegu dzieci starszych na dystansie 1000m wystąpił uczeń VI klasy SP nr 1 w Garwolinie Jacek Febert, który zwyciężył z przewagą ponad 50m nad następnym zawodnikiem.

Duże emocje towarzyszyły gimnazjalistkom, występującym w biegu na 1500m. Od startu uformowała się grupka trzech biegaczek, w której były dwie podopieczne trenera Stanisława Buszty. Dopiero na ostatnich 10 metrach losy biegu rozstrzygnęła na swoją korzyść Natalia Przybysz  - Gimnazjum w Uninie, a trzecie miejsce przypadło, dosłownie ze stratą kilku centymetrów,  14 letniej uczennicy Gimnazjum Powiatowego w Garwolinie, Agacie Szaniawskiej. Warto jeszcze odnotować IV miejsce Adama Makulca w biegu gimnazjalistów na dystansie 1500m.

mat. pras./opr. łkJoomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy


Kod antysapmowy
Odśwież

Korzystamy z tzw. plików cookies w celach gromadzenia statystyk oglądalności. Ustawienia plików cookies możesz zmienić w konfiguracji przeglądarki. Więcej o polityce prywatności portalu