Trzy sparingi w ubiegłym tygodniu rozegrali piłkarze Wilgi Garwolin. Bilans to dwie porażki i wygrana.

W środę GKS zmierzył się na wyjeździe z III-ligowym Huraganem Wołomin. Spotkanie przez godzinę było wyrównane. Wyżej notowani rywale Wilgi prowadzili do przerwy 1:0. Niedługo po przerwie wyrównał Michał Kępka po podaniu Arkadiusza Zalewskiego.

Przy trafieniu na 2:1 błąd popełnił Daniel Fic, który źle obliczył tor lotu piłki. W końcówce Huragan, który przeprowadził więcej wartościowych zmian i strzelił jeszcze dwa gole. ? Na pewno było to wartościowy sparing. Do czasu, kiedy graliśmy powiedzmy wyjściowym składem, byliśmy równorzędnym rywalem dla Huraganu ? skomentował trener Sergiusz Wiechowski.

W piątek w Miętnem Wilga zmierzyła się z występującym w grupie północnej IV ligi Podlasiem Sokołów Podlaski. Do przerwy goście prowadzili 2:1. Oba gole padły po błędach defensywy GKS. Stan spotkania na 1:1 wyrównał Kamil Zawadka. Po zmianie stron Podlasie podwyższyło prowadzenie, a gola kontaktowego strzelił Łukasz Korgul po rzucie karnym podyktowanym za zagranie ręką. w ?16?.

Dzień później IV-ligowiec z Garwolina pojechał do Grójca na mecz z Mazowszem. Zaledwie 11-osobowa kadra GKS wymusiła zachowawczą taktykę Wilgi. Podopieczni Sergiusza Wiechowskiego skupiali się przede wszystkim na kontrach. Po dwóch z nich Przemysław Sobieszek trafił do siatki Mazowsza. Gospodarze odpowiedzieli jednym trafieniem.

W sobotę Wilga rozegra dwa sparingi w Miętnem. O godz. 12 rywalem GKS będzie Naprzód Skórzec (LO), a o 13.30 ? Pogoń Grodzisk Mazowiecki (IV liga).

Huragan Wołomin ? Wilga Garwolin 4:1 (1:0)
    Bramka dla Wilgi: Michał Kępka
    Wilga: Fic, Korgul, Karol Zawadka, Talar, J. Szwed, M. Szwed, testowany, R. Macioszek, Zalewski, Kępka, Wiechowski oraz Migas, Majsterek, Janisiewicz, Sobieszek.
    Wilga Garwolin ? Podlasie Sokołów Podlaski 2:3 (1:2)
    Bramki dla Wilgi: Kamil Zawadka, Łukasz Korgul (karny)
    Wilga: Fic, Korgul, Karol Zawadka, Talar, J. Szwed, Masny, R. Macioszek, M. Macioszek, Kamil Zawadka, Majsterek, Migas oraz Janisiewicz.
    Mazowsze Grójec ? Wilga Garwolin 1:2 (1:2)
    Bramki dla Wilgi: Przemysław Sobieszek 2x
    Wilga: Fic, Pyra, Korgul, Janisiewicz, Alot, Wiechowski, R. Macioszek, J. Szwed, Majsterek, Wiśnioch, Sobieszek.