Opublikowano: 14 luty 2017, 07:46
    lekkoatletykawiga garwolinstoczek łukowski

11 lutego odbyły się  w Stoczku Łukowskim XVII Ogólnopolskie Biegi Uliczne ?Grzmią  pod Stoczkiem Armaty?, w których wystartowali biegacze Wilgi Garwolin.

Duży mróz i silny wschodni wiatr  nie był sprzymierzeńcem w uzyskaniu dobrych czasów.  W biegu głównym na dystansie 10 km , który ukończyło 107 uczestników, drugie miejsce w kategorii  open kobiet  wywalczyła Emilia Mazek z czasem 43 minuty i 14sekund, a wśród mężczyzn trzeci był Robert Świecak ? 35 minut i 40 sek.

W biegu młodzieżowym, na 800 m gimnazjalistów,  złoty medal wywalczył, po imponującym finiszu, Jakub Zadrożny z Gimnazjum Powiatowego w Garwolinie, a na dystansie 1600 m szkół ponadgimnazjalnych, równych sobie nie miał uczeń ZSP nr 2 w Garwolinie Adrian Gasek, który wbiegł na metę z prawie 200 metrową przewagą nad pozostałymi biegaczami.