Kultura

Sport

Opublikowano: 24 wrzesień 2016, 19:22
    wilga garwolinlks promna

Drugie zwycięstwo w sezonie na boisku rywala odniosła Wilga Garwolin. W 11. kolejce IV ligi GKS pokonał beniaminka z Promnej 2:0 (1:0).

Na spotkanie Wilga udała się dzisiaj bez pauzującego za żółte kartki Kamila Zawadki. Obok najlepszego strzelca w tym sezonie zabrakło również Roberta Kwiatkowskiego, który ze swoimi podopiecznymi rozgrywał turniej.

Mecz z wysokiego ?C? mogli rozpocząć gospodarze. W 1. minucie tylko bardzo dobra interwencja Daniela Fica zapobiegła stracie gola rzucie wolnym. W kolejnych minutach gra się wyrównała. Później oba zespoły miały okazję do otwarcia wyniku. To, że piłka nie wpadła do siatki było zasługą dobrze spisujących się bramkarzy obu zespołów.

Wildze udało się wreszcie wyjść na prowadzenie w 40. minucie gry. Michał Kępka wypatrzył wybiegającego ze skrzydła Sebastiana Papiernika. Pomocnik mocnych strzałem w długi róg zdobył gola. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i zatrzepotała w siatce.

Po zmianie stron przewagę mieli gospodarze. LKS dążył do wyrównania. GKS skupił się przede wszystkim na grze obronnej, licząc na wyprowadzenie skutecznych kontr. Niestety w poczynaniach ofensywnych gości brakowało wykończenia. Na szczęście dla Wilgi udało się zapobiec nerwowej końcówce. W 87. minucie rzut wolny z 18. metra bił Michał Wiśnioch. Piłka odbiła się od muru, czym kompletnie zmyliła bramkarza z Promnej.

- Graliśmy dzisiaj na bardzo małym boisku. Mieliśmy więcej szczęścia i bardzo dobrze dysponowanego Daniela Fica w bramce. To były bardzo ważne punkty, których zdobycie zakładaliśmy sobie przed meczem ? przyznał trener Wilgi Sergiusz Wiechowski.

2 października Wilga zagra na własnym boisku z Mszczonowianką Mszczonów (godz. 16). Wcześniej, bo w środę 28 września, GKS zmierzy się na wyjeździe z Promnikiem Łaskarzew. Spotkanie z drużyną ligi okręgowej będzie pierwszym pucharowym starciem Wilgi w tym sezonie. Początek meczu o godz. 16.

LKS Promna ? Wilga Garwolin 0:2 (0:1)
    Bramki: 40` Sebastian Papiernik (as. Michał Kępka), 87` Michał Wiśnioch (rzut wolny)
    Wilga: Fic, Pyra, Korgul, Karol Zawadka, Talar, Migas (46` Matysiak), Zalewski (90` Kołodziejek), Wiechowski, Papiernik (68` Majsterek), Kępka (75` Godlewski), Wiśnioch.