Opublikowano: 25 sierpień 2016, 10:24
    wilga garwolinproch pionki

Po przeciętnym meczu Wilga Garwolin zremisowała na wyjeździe z Prochem Pionki 1:1 w meczu 5. kolejki IV ligi. Wynik spotkania został ustalony do przerwy.

Wczorajsze spotkanie z beniaminkiem rozgrywek Wilga rozpoczęła niefrasobliwie w obronie. Niepewną grę w tej formacji wykorzystali przeciwnicy. Po kwadransie gry Proch objął prowadzenie. Strata w środku pola dała gospodarzom okazję do wyprowadzenia kontry z przewagą zawodników. Akcja zakończyła się trafieniem miejscowych.

W kolejnych minutach tylko dobre interwencje Daniela Fica w bramce Wilgi, uchroniły gości od straty kolejnych goli. W 38. minucie GKS wyrównał. Piłka po wrzucie z autu trafiła pod nogi Piotra Talara. Skrzydłowy oddał mocny strzał na bramkę Prochu. Goalkeeper podbił futbolówkę, do której dopadł Kamil Zawadka. Pomocnik z Garwolina strzałem głową umieścił piłkę w siatce.

Po zmianie stron Wilga grała lepiej. Efektem było kilka sytuacji w polu karnym pionkowian. Po jednej z akcji sędzia główny wskazał na 11. metr, po faulu na Michale Kępce. Niestety dla gości, po konsultacji z bocznym arbitrem, uznano, że do faulu doszło przed polem karnym. W kolejnej akcji od straty gola Proch uchroniła poprzeczka, a strzelał Arkadiusz Zalewski. W ostatniej akcji meczu Wilga miała rzut wolny z linii pola karnego. Mocne uderzenie Filipa Gaca odbił jednak bramkarz gospodarzy.

- To był zasłużony remis, bo rywale mieli 2-3 sytuacje, które mogły odwrócić losy spotkania. Jednak osobiście traktuję ten punkt jako porażkę ? skomentował trener Wilgi Sergiusz Wiechowski.

W następnej kolejce GKS zmierzy się z Szydłowianką Szydłowiec. Spotkanie nietypowo, bo w sobotę, o godz. 17 w Garwolinie.

Proch Pionki ? Wilga Garwolin 1:1 (1:1)
    Bramka dla Wilgi: 38` Kamil Zawadka (bez asysty)
    Wilga: Fic, Kwiatkowski, Karol Zawadka, Gac, Talar, Migas, Korgul, Kamil Zawadka, Zalewski, Papiernik (70` Wiśnioch), Piłka (46` Kępka).