MAREK JONCZAK BANER

ogłoszenia płatne

Opublikowano: 23 lipiec 2016, 14:09
    wilga garwolinostrovia ostrów mazowiecka

Drugiej porażki w czwartym sparingu przed powrotem na ligowe boiska doznała Wilga Garwolin. GKS przegrał z Ostrovią Ostrów Mazowiecka 1:3 (0:1).

Dzisiaj w Miętnem trener Sergiusz Wiechowski miał do dyspozycji zaledwie 13 zawodników, w tym dwóch bramkarzy. Od początku spotkania przewagę miała Wilga. IV-ligowiec z grupy północnej postawił na głębokie ustawienie, które nie przeszkodziło GKS w stwarzaniu sytuacji bramkowych. Jedną z nich miał trener Wiechowski.

Goście byli bardziej skuteczni. W 38. minucie dośrodkowanie na bramkę zdobytą głową zamienił zawodnik Ostrovii. 20 minut po zmianie stron drużyna z Ostrowi Mazowieckiej podwyższyła prowadzenie po kontrze przeprowadzonej lewą stroną boiska. W 70. minucie Wilga zdobyła gola kontaktowego. Dośrodkowanie ze skrzydła Arkadiusza Zalewskiego piłkarz gości przeciął tak niefortunnie, że piłka wpadła do siatki. Na kwadrans przed końcem, bo stracie w środku pola, Wilga straciła trzecią bramkę.

Na dwa tygodnie przed rozpoczęciem sezonu dograne zostały dwa transfery. Bramkarzem Wilgi został testowany w sparingach Daniel Fic. Urodzony w 1994 roku piłkarz grał kilka lat temu w zespole z Garwolina. Ostatnie sezony spędził w Amurze Wilga. Na dniach ma wyjaśnić się sytuacja Mariusza Selerskiego. Podstawowy bramkarz ubiegłego sezonu próbuje sił w innych zespołach.

Klub rozpoczął załatwianie formalności w dopuszczeniu do gry Arkadiusza Zagórskiego. Niespełna 17-letni Ukrainiec trenuje w drużynie młodzieżowej Znicza Pruszków, ale ze względów proceduralnych nie mógł wystąpić w oficjalnych rozgrywkach. W Wildze, klubie amatorskim, formalności mają być mniejsze. Za wschodnią granicą był zawodnikiem m.in. Dynama Kijów. Nastolatek dobrze zaprezentował się w dwóch ostatnich sparingach na pozycji środkowego pomocnika.

Mimo porażki, trener GKS jest zadowolony z postawy drużyny. ? Jestem zadowolony z gry. Nie spodziewałem się, że Ostrovia zagra tak głęboko, z czym być może spotkamy się w lidze. Zabrakło nam dzisiaj prawdziwego napastnika, który potrafiłby przytrzymać piłkę ? skomentował Sergiusz Wiechowski.

Wkrótce do składu mają wrócić kontuzjowani Michał Kępka i Piotr Talar. Daniel Bogusz na początku sierpnia podda się operacji kolana. Wszystko wskazuje na to, że razem z Hubertem Świdrem, będą gotowi do gry wiosną.

W środę Wilga ma zagrać sparing z Mazovią Mińsk Mazowiecki. W piątek rywalem GKS będzie Sparta Jazgarzew, dzień później Marcovia Marki.

Wilga Garwolin ? Ostrovia Ostrów Mazowiecka 1:3 (0:1)
    Bramka dla Wilgi: samobójcza 70`
    Wilga: Fic, Korgul, Karol Zawadka, Wiechowski, Kołodziejek, Godlewski, Kowalski, Zagórski, Migas, Zalewski, Piłka oraz W. Majsterek, Łuczak.