Kultura

Sport

Opublikowano: 20 czerwiec 2016, 07:01
    żyrardowiankawilga garwolin

Ósme miejsce na koniec IV-ligowego sezonu 2015/2016 zajęła Wilga Garwolin. W ostatniej kolejce tegorocznych zmagań podopieczni Sergiusza Wiechowskiego ulegli na wyjeździe Żyrardowiance 1:3 (1:1).

Oba zespoły do ostatniego meczu w sezonie przystępowały w zgoła innych nastrojach. Wilga była już pewna utrzymania, czego nie można było powiedzieć o Żyrardowiance. Spotkanie dobrze ułożyło się dla gospodarzy. Już w 8. minucie strata w środku pola gości dała okazję do wyprowadzenia kontry miejscowym. Zawodnik Żyrardowianki przebił się ze skrzydła w pole karne i posłał piłkę w długi róg bramki Mariusza Selerskiego.

W kolejnych minutach gra się wyrównała. Efektem było trafienie dla GKS. W 40. minucie najlepiej w podbramkowym zamieszaniu zachował się Piotr Szostak, który z sześciu metrów posłał piłkę do siatki.

Po zmianie stron z większą determinacją zagrała Żyrardowianka. Gospodarze dopięli swego w 82. minucie, wykorzystując niefrasobliwość bloku defensywnego Wilgi. Wynik został ustalony w doliczonym czasie po akcji z kontry.

Wilga Garwolin, z dorobkiem 47 punktów, zajęła na koniec sezonu ósme miejsce. Przedsezonowe założenia mówiły o uplasowaniu się GKS w pierwszej szóstce. Mimo tej rozbieżności trener jest zadowolony z postawy swoich zawodników. ? Na pewno czas pokazał, że to ósme miejsce jest realnym odzwierciedleniem naszej postawy w sezonie. Trzeba postawić duży plus przy rundzie wiosennej sezonu, która zagraliśmy w 13-15 ludzi. Kadra opierała się tylko na tylu zawodnikach, bo nie omijały nas kontuzje i kartki. Dziękuję chłopakom za walkę i determinację ? podsumowuje Sergiusz Wiechowski.

Przygotowania do nowego sezonu podopieczni byłego piłkarza Ekstraklasy rozpoczną 4 lipca. Sezon 2016/2017 wystartuje w pierwszy weekend sierpnia.

Żyrardowianka Żyrardów ? Wilga Garwolin 3:1 (1:1)
    Bramka dla Wilgi: 40` Piotr Szostak (bez asysty)
    Wilga: Selerski, Kwiatkowski (70` Papiernik), Karol Zawadka, Gac, Talar (28` Pyra), Żurawski, Korgul, Kowalski (75` Makulec), Szostak (85` Majsterek), Kamil Zawadka, Zalewski.