Opublikowano: 09 maj 2016, 07:02
    sportlekkoatletykawilga garwolin

W gotyckiej stolicy Polski Toruniu 30 kwietnia odbył się prestiżowy, ogólnopolski  bieg pod nazwą Run To Run na dystansie 10 km,  w którym wystartował nasz najlepszy biegacz Robert Głowala ? specjalizujący się w biegach na 5 i 10 km.

Organizatorzy zawodów  w mieście urodzin Kopernika przygotowali atrakcyjną pod względem turystycznym trasę w otulinie Starego Miasta. Jednak liczne zakręty i nielubiana kostka brukowa,  niekoniecznie sprzyjały biegaczom.

Zawodnicy mieli do pokonania dwie 5-kilometrowe pętle. Licznie zebrana i wspaniale dopingująca publiczność  tego rozgrywanego od 5 lat biegu, dodawały sił startującym zawodnikom. Na starcie stanęła rekordowa ilość  ponad 2 tys. 200 biegaczy z całej Polski.  Zawodnik ?Wilgi? Garwolin ? Robert Głowala, który debiutował w tej imprezie, pobiegł bardzo odważnie i gdy zdobył prawie 200-metrową przewagę, kontrolował bieg i niezagrożony, jako pierwszy minął linię mety, z bardzo dobrym czasem 32 minuty i 3 sekundy. Na drugim miejscu uplasował się Marcin Fehlau z Poznania (32.33), a na trzecim Mateusz Niemczyk ze Stargardu Gdańskiego (32.54).

Robertowi przypadły w udziale główne trofea i nagrody, przygotowane przez organizatorów. Wynik zawodnika Wilgi jest dobrym prognostykiem, przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski Seniorów w biegu na 10km (bieżnia), które odbędą się 21 maja w Białogardzie (zachodniopomorskie).