Kultura

Sport

Opublikowano: 29 marzec 2016, 10:54
    wilga II garwolinsokół serock

Drugą porażkę w rundzie wiosennej zaliczyła Wilga II Garwolin. Podopieczni Jacka Tracza ulegli na wyjeździe Sokołowi Serock 1:4 (0:3), kończąc spotkanie z dwoma czerwonymi kartkami na koncie.

W kolejnym meczu rundy rewanżowej Wilg II straciła bramkę w pierwszych minutach. Podczas sobotniego spotkania gospodarze wyszli na prowadzenie już w 2. minucie. Nieporozumienie bramkarza GKS z obrońcą wykorzystał napastnik z Serocka. Kwadrans później było już 2:0. Strata po stałym fragmencie gry Wilgi sprawiła, że miejscowym udało się wyprowadzić kontrę. Po przejściu piłki w środku pola padło trafienie na 3:0 w 37. minucie.

Po stracie trzeciej bramki Wilga II wreszcie zaczęła stwarzać zagrożenie pod bramką rywala. Strzał Konrada Woźniaka z woleja trafił prosto w bramkarza. Dwukrotnie szczęścia zabrakło Szymonowi Traczowi. Syn trenera w 40. minucie musiał opuścił boisko po drugiej żółtej kartce.

Grający w osłabieniu goście paradoksalnie byli stroną dominującą po zmianie stron. Na kwadrans przed końcem dośrodkowanie z lewej strony rezerwowego Patryka Janisiewicza na gola zamienił kolejny gracz z ławki Przemysław Grudniak. Niedługo później wyborną okazję na gola kontaktowego zmarnował Jakub Godlewski. Pomocnik przestrzelił na pustą bramkę będąc w polu bramkowym.

Niestety w 87. minucie sędzia pokazał drugą czerwoną kartkę zawodnikowi Wilgi. Z boiska wyleciał tym razem Grudniak, który zagrał niespełna 20 minut. ? Bardzo rzadko narzekam na sędziowanie, ale w tym meczu stało ono na bardzo niskim poziomie. Pierwsza żółta kartka dla Szymona Tracza był dyskusyjna. Z kolei przy czerwonej kartce dla Przemka Grudniaka sędzia nie upomniał żadnym kartonikiem zawodnika, który prowokował naszych zawodników przez cały mecz ? komentuje trener GKS Jacek Tracz.

Kontrowersje były także w doliczonym czasie gry, kiedy Sokół ustalił wynik meczu. Zawodnik z Serocka uderzył w twarz gracza Wilgi i gdy ten leżał wepchnął piłkę do siatki.

W niedzielę Wilga II zagra w Garwolinie w godz. 16 z Agape Białołęka. Promnik Łaskarzew, który w sobotę wygrał z Gromem Warszawa 1:0, w tym samym czasie zmierzy się w Wieliszewie z Dębem.

Sokół Serock ? Wilga II Garwolin 4:1 (3:1)
    Bramka dla Wilgi: Przemysław Grudniak 75`
    Czerwone kartki dla Wilgi: Szymon Tracz 40`, Przemysław Grudniak 87`
    Wilga II: Tkaczewski, Tracz, Grązka, Mianowski, Pleskot, Woźniak (75` Brych), Wielgosz, Godlewski, Wągrodzki, Macioszek (60` Janisiewicz), Migas (70` Grudniak).