Opublikowano: 01 marzec 2016, 06:48
    lekkoatletykawilga garwolinwiązowna

28 lutego we Wiązownej obył się XXXVI Ogólnopolski Półmaraton  oraz Wiązowska Piątka, ponadto przy tej okazji  rozegrano również biegi młodzieżowe. Łącznie we Wiązownej wystartowało ponad dwa tysiące osób. Nie zabrakło też reprezentantów powiatu garwolińskiego.

W biegu na 5 km wystąpił Robert Głowala, który w ekskluzywnym gronie biegaczy zajął wysokie szóste miejsce, w doskonałym czasie ? 14minut i 52 sekundy. Robert pokonał trasę uzyskując średnio 2.58,5 sekundy na 1 km.  Zwyciężył reprezentant Polski  Marek Kowalski ? 14.22s przed Ukraińcami Sergi Okseniukiem 14.33s  i Dmytro Didovodiukiem ? 14.35s.

Doskonale spisali się również najmłodsi biegacze Wilgi.  W kategorii dzieci starszych na dystansie 1000 m Agata Szaniawska (SP nr 2 Garwolin) zajęła drugie miejsce, natomiast wśród chłopców zdecydowanie zwyciężył  Maciej Jędrzejewski (SP nr 5 Garwolin). Gimnazjaliści mieli do pokonania dystans 1600 m i tutaj bezkonkurencyjni okazali się podopieczni trenera Stanisława Buszty.  Bezapelacyjne zwycięstwo odnieśli  Natalia Przybysz (Gimnazjum Unin)  i  Arkadiusz Barcikowski (Gimnazjum Pilawa).

Zwycięzcy otrzymali z rąk gospodarzy pamiątkowe koszulki, medale, dyplomy oraz cenne nagrody rzeczowe. Należy podkreślić perfekcyjną organizację zawodów.