MAREK JONCZAK BANER

ogłoszenia płatne

Opublikowano: 10 luty 2016, 07:30
    kręglebowlingborowie

Tylko jedna runda eliminacyjna została do rozegrania w III Amatorskiej Ligi Bowlingowej w Borowiu. Już 19 lutego wielki finał i walka o Puchar Ligi.

8. rundę eliminacyjną wygrał Marek Kozłowiec, dla którego było to drugi występ w pierwszej ósemce zawodów. Kolejne miejsce przypadły czołowym zawodnikom klasyfikacji generalnej. Drugi był Szymon Gajowniczek, a trzeci lider Łukasz Osiak. W poniedziałek zawodnicy zmierzyli się w 9. rundzie. Ponowie najlepszy okazał się zawodnikom spoza czołówki. Pierwsze miejsce zajął Grzegorz Król, a drugie Daniel Głuchowski. Podium uzupełnił Arkadiusz Dłużniewski.

Słabsza postawa lidera (16. miejsce) nie wpłynęła na pozycję w klasyfikacji przed ostatnią 10. rundą eliminacyjną. Łukasz Osiak już może czuć się zwycięzcą klasyfikacji, bo nad drugim Szymonem Gajowniczkiem ma 38 punktów przewagi. Trzeci jest Arkadiusz Dłużniewski.

Ostatnia szansa na zdobycie punktów do klasyfikacji 15 lutego o godz. 18. Cztery dni później w finale zmagań weźmie udział 12 najwyżej sklasyfikowanych zawodników i czterech z desperado. Najlepsi zawodnicy otrzymują puchary oraz nagrody rzeczowe.