Opublikowano: 07 grudzień 2015, 07:11
    siatkówkawilgabombka

Drużyna o nazwie Trybunał przerwała dwuletnią dominację Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie i wygrała V Turniej Piłki Siatkowej ?Charytatywny Mecz z Bombką?. Od rywalizacji sportowej ważniejszy był szczytny cel akcji.

Wczoraj hali sportowej przy Publicznym Gimnazjum w Wildze na siatkarskich boiskach wystąpiło siedem drużyn. Biletami wstępu na turniej były książki, słodycze, pomoce szkolne przyniesione przez kibiców. Fanty znajdą się w około 30 paczkach dla najbardziej potrzebujących rodzin z gminy Wilga. ? Tu nie ma przegranych, ani wygranych, bo gramy na szczytny cel ? podkreśla Teresa Kołtun z zarządu Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego ?Razem dla gminy Wilga?, organizatora turnieju.

Po rozegraniu meczów grupowych, turniej przeszedł w fazę pucharową. W półfinałach Policja uległa Trybunałowi 0:2, a KP PSP Garwolin wygrała z zespołem Sami Swoi 2:1. Wiele emocji wzbudziły mecze decydujące o kolejności na podium. Drużyna Sami Swoi w obu partiach prowadziła początkowo z Policją, aby ostatecznie przegrać 0:2 (-22, -21). W wielkim finale nie było trzeciego z rzędu triumfu strażaków. Dominację KP PSP przerwał zespół Trybunał, który w dwóch setach, wysoko ograł rywali ? do 10 i 17.

Skład zwycięzców: Michał Jeziorek, Tomasz Rychlica, Tomasz Woźniak, Tomasz Ochnik, Grzegorz Jeziorek, Ewa Jeziorek, Radosław Papierz, Adam Dobrzyński.

Najlepsze zespoły odebrały z rąk wójta gminy Wilga Łukasza Szychowskiego pamiątkowe puchary. Nagrodę specjalną otrzymał były włodarz Szymon Woźniak.