MAREK JONCZAK BANER

ogłoszenia płatne

Opublikowano: 19 listopad 2015, 08:11
    wilga garwolin

- Smucą stracone punkty na początku rundy, bo koniec był przyzwoity. Czas pokazał, że idziemy w dobrą stronę. Trzeba się było zastanowić nad 2-3 transferami i będzie wiosną dobrze ? ocenia rundę jesienną w wykonaniu swoich podopiecznych trener Wilgi Garwolin Sergiusz Wiechowski.

GKS w 17 spotkaniach zdobył 19 punktów. Pięciokrotnie sięgnął po całą pulę, czterokrotnie remisował, poniósł osiem porażek. Dało to ostatecznie 14. miejsce na półmetku IV-ligowych zmagań. Tyle samo oczek, co Wilga ma 11. KS Raszyn. Wydaje się, że aby być pewnym utrzymania, trzeba na koniec sezonu trzeba być w czołowej ?10?. Na półmetku zmagań zespół z Garwolina do 10. Znicza II Pruszków traci cztery oczka.

Zimą będą wzmocnienia

Wildze w rundzie jesiennej wiodło się nie najlepiej. Ciągle kontuzje sprawiły, że problemy kadrowe były na porządku dziennym. Apogeum był mecz 14. kolejki w Szydłowcu, kiedy na boisku w polu musiał pojawić rezerwowy bramkarz.

Trener Wiechowski, który objął zespół przed sezonem, przyznaje w rozmowie z nami, że liczył na 7-8 punktów więcej na półmetku rozgrywek. - Wydaje mi się, że KS Konstancin był poza zasięgiem, a wszystkie inne były na styku mecze. Czegoś nam brakowało. Może zgranej 14-15 zawodników, którzy byliby do dyspozycji ? mówi.

Jak dodaje, w przerwie zimowej do zespołu powinno dołączyć 2-3 dobrych zawodników. Wiosną do kadry powinni wrócić kontuzjowani Kacper Kowalski i Daniel Bogusz. Z pewnością wzmocnień trzeba szukać w linii napadu.

GKS stracił w 17 spotkaniach 29 bramek, co w zestawieniu najskuteczniejszej obrony plasuje klub w środku IV-ligowej stawki. Wiele mówiło się w tej rundzie o bramkarzach. Trener Wiechowski skorzystał z usług czterech goalkeeperów. Eryk Bednarski zaliczył jedynie pierwsze 45 minut sezonu, później występował w rezerwach. Najwięcej meczów (9) zanotował Mariusz Selerski. Siedmiokrotnie między słupkami zagrał Roberta Baczewski. Trzy razy wystąpił Piotr Nurzyński. Pięciokrotnie GKS kończył mecz bez utraty bramki. Po dwa czyste konta zaliczyli Selerski i Baczewski.

Dwa sparingi na roztrenowanie

Podporą zespołu byli bracia Zawadkowie, którzy zaliczyli po 16 występów. Karol był podstawowym stoperem, Kamil wystawiony był w środku pola. Po 15 występów zaliczyli Sebastian Papiernik, Paweł Pyra i Przemysław Galbarczyk. Szkoleniowiec GKS skorzystał z usług 23 piłkarzy.

Ofensywnie Wilga zaprezentowała się przeciętnie. 25 goli to jednej z gorszych wyników w lidze. Podobnie jak w poprzednim sezonie, największy udział przy trafieniach miał Michał Kępka. Napastnik w 13 meczach zdobył sześć goli i osiem asyst, co daje mu prowadzenie we wszystkich klasyfikacjach. Pięć trafień mają na koncie Sebastian Papiernik i Arkadiusz Zalewski. Kamil Zawadka czterokrotnie pokonywał bramkarza rywali.

W sobotę o godz. 12 w Garwolinie Wilga zagra pierwszy z dwóch meczów w okresie roztrenowania. Rywalem GKS będzie Marcovia Marki (Liga Okręgowa). Na ligowe boiska IV-ligowcy wrócą w drugiej połowie marca.