Opublikowano: 17 listopad 2015, 06:54
    wilga II garwolinlegion warszawa

Rezerwy Wilgi Garwolin nie powiększyły dorobku punktowego w ostatnim meczu rundy jesiennej. GKS przegrał na wyjeździe z Legionem Warszawa 1:3. Wynik spotkania został ustalony przed przerwą.

Mecz w stolicy rozpoczął się po myśli gości. W 15. minucie rzut rożny bił Arkadiusz Zalewski, a piłkę głową do bramki skierował Tomasz Biernacki. W kolejnych minutach okazję do podwyższenia wyniku miał Marek Jasiński. Napastnik wyszedł na czystą pozycję, ale jego strzał minął bramkę.

Mimo przewagi przyjezdnych, kolejne trafienia zaliczyli gospodarze. W 30. minucie Wilga wykonywała stały fragment gry na połowie rywala. Legion wyszedł z szybką kontrą i wyrównał stan rywalizacji. GKS na prowadzenie mógł wyprowadził Szymon Tracz, ale jego strzał po minięciu bramkarza, sprzed bramki wybił obrońca przeciwnika. W kolejnych akcjach nie popisał się sędzia. Zdaniem gości, arbiter nie podyktował dwóch ewidentnych rzutów karnych. Najpierw za zagranie ręką przez obrońcę miejscowych, później za faul na Biernackim.

Legion tymczasem objął prowadzenie po kolejnej spornej akcji. Po rzucie wolnym, piłkę przedłużył zawodnik gospodarzy. Zawodnicy Wilgi byli przekonani, że kolejni zawodnicy Legionu są na pozycji spalonej. Arbiter był innego zdania i pozwolił na kontynuację akcji, po której padł gol na 2:1. 120 sekund przed przerwą drużyna ze stolicy podwyższyła wynik, po kolejnej kontrze.

Po zmianie stron Wilga miała przetłaczającą przewagę. Biernacki trafił w poprzeczkę, uderzenie Zalewskiego z 13. metra obronił bramkarz, a Macioszek zwlekał z oddaniem strzału w dogodnej pozycji.

Wilga II kończy rundę jesienną na przedostatniej pozycji. Beniaminek w 15 spotkaniach zgromadził zaledwie siedem punktów (dwa zwycięstwa i remis). - Musimy wyciągnąć wnioski po tej rundzie i z przebiegu naszej gry. Z Legionem zagraliśmy kolejny dobry mecz. Wszyscy dziwią się, że z taką grą jesteśmy tak nisko w tabeli. Naszą piętą achillesową jest skuteczność ? komentuje trener zespołu Jacek Tracz.

Promnik Łaskarzew mecz ostatniej jesiennej kolejki rozegrał awansem pod koniec października. ŁKS do wiosny będzie przystępował z pozycji lidera rozgrywek.

Legion Warszawa ? Wilga II Garwolin 3:1 (3:1)
    Bramka dla Wilgi: 15` Tomasz Biernacki (as. Arkadiusz Zalewski)
    Wilga II: Bednarski, Wielgosz, Kęsik, J. Majsterek, Pleskot (60` Grudniak), Tracz (70` Rutkowski), Biernacki, Godlewski, Macioszek, Zalewski, Jasiński.