Opublikowano: 15 listopad 2015, 12:23
    siatkówkagts wilgakadeci

Zaledwie 45 minut potrzebowali kadeci GTS Wilgi Garwolin aby pokonać MUKS Huragan II Wołomin 3:0 (15, 15, 10) w meczu mazowieckiej II ligi. Do końca rundy zasadniczej podopieczni Jakuba Sokołowskiego zagrają jeszcze dwa spotkania. Wygrana jednego z nich powinna dać młodym zawodnikom z Garwolina awans do fazy play-off.

Dzisiejsze spotkanie z drużyną zamykającą tabelę było jednostronnym widowiskiem. W każdym secie kadeci GTS szybko budowali wysoką przewagę nad rywalami. Goście ustępowali miejscowym nie tylko umiejętnościami, ale także warunkami fizycznymi. Wygrane partie do 15 i 10 w pełni obrazują różnicę przynajmniej jednej klasy między obiema drużynami.

- W tym meczu najważniejsza była koncentracja. Zespół z Wołomina jest wyraźnie słabszy. Ten mecz przebiegał podobnie jak pierwsze spotkanie, które wygraliśmy również 3:0. Chciałem dzisiaj, żeby dzisiaj zagrali także zmiennicy ? ocenił spotkanie trener GTS Jakub Sokołowski.

W tegorocznych rozgrywkach mazowieckiej II ligi kadetów zespół z Garwolina rywalizuje z pięcioma rywalami. Do tej pory GTS z ośmiu dotychczasowym spotkań przegrały tylko dwukrotnie z liderem ? Polonezem Wyszków. Do końca rundy zasadniczej młodych siatkarzy czekają jeszcze dwa spotkania, oba przed własną publicznością. 22 listopada GTS podejmie KPS Siedlce (godz. 11), dzień później do Garwolina przyjedzie MMKS Mińsk Mazowiecki (godz. 17).

Wygrana jednego z tych spotkań powinna dać kadetom GTS pewne drugie miejsce i awans do fazy play-off. W następnym etapie rozgrywek, drużyna z Garwolina zmierzy się czołowym zespołem drugiej grupy II ligi. Zwycięzca rozegra kolejny dwumecz, którego stawką będzie bezpośredni awans do I ligi mazowieckiej.

GTS Wilga Garwolin ? MUKS Huragan II Wołomin 3:0 (15, 15, 10)

GTS: Winiarek, Skrajny, Krupop, B. Mikulski, Staniak, Kwiatkowski (libero) ? Elmerych, Tracz, K. Mikulski.