Elzbieta Sionek baner

ogłoszenia płatne

Opublikowano: 16 wrzesień 2015, 20:35
    orzeł parysówwilga garwolinpromnik łaskarzew

Orzeł Parysów przegrał z Wilgą Garwolin 2:11, Wilga II Garwolin uległa Promnikowi Łaskarzew 1:5, a Wisła Maciejowice nie dała rady Mazurowi Karczew (0:4) w meczach III rundy mazowieckiego Pucharu Polski.

Spotkania rozegrano dzisiaj. Tydzień temu w meczach II rundy Promnik Łaskarzew pokonał na wyjeździe Józefovię II Józefów 3:0, Amur Wilga uległ Wildze II Garwolin 4:6. Wisła Maciejowice walkowerem wygrała z Koroną Góra Kalwaria z powodu wycofania się gości z rozgrywek.

Dzisiaj los skojarzył ze sobą najniższej i najwyżej grające ligowe zespoły powiatu garwolińskiego. IV-ligowa Wilga Garwolin już w 3. minucie objęła prowadzenie po golu Sebastiana Papiernika. Gospodarze z B-Klasy, niespodziewanie odpowiedzieli golem w 10. minucie. Spod własnego pola karnego piłkę zagrał Michał Zawadka. Futbolówkę przejął wychodzący zza pleców obrońców Kamil Kwiatkowski i lobem pokonał Roberta Baczewskiego.

W kolejnych minutach miejscowym nie udało się nawiązać równorzędnej walki z notowanym o trzy klasy wyżej rywalem. Jeszcze przed przerwą hat-tricka skompletował Papiernik, któremu przy kolejnym trafieniach asystowali Roberta Kwiatkowski i Jacek Kajtowski. W pierwszej połowie gole dla GKS strzelali ponadto Paweł Pyra, który dobijał strzał Kwiatkowsiego oraz Łukasz Piesio po podaniu Papiernika.

Po zmianie stron wynik w 58. minucie podwyższył Hubert Świder, wykorzystując dośrodkowanie z rzutu rożnego Papiernika. Na 7:1 w 71. trafił rezerwowy Wojciech Majsterek, popisując się precyzyjnym uderzeniem zza pola karnego. Podawał Kwiatkowski. Trzy minuty później bramkarz Orła musiał po raz ósmy wyciągać piłkę z siatki. Dublet skompletował Pyra, idealnie obsłużony przez Kajtowskiego. 60 sekund później Wilga trafiła po raz dziewiąty. Czwarte trafienie zaliczył Papiernik, któremu podawał Pyra.

Na 10 minut przed końcem GKS stracił drugą bramkę. Błąd przy długim zagraniu Orła popełnili Świder i wychodzący z bramki Baczewski. Piłka minęła obu piłkarzy i trafiła pod nogi Kwiatkowskiego, który trafił do pustej bramki. W końcówce drużynie z Garwolina udało się ustrzelić dwucyfrowy wynik. W 86. minucie Majsterek podał do Kajtowskiego i było 10:2. Piłkarskiego dzieła zniszczenia dopełnił, równo z końcowym gwizdkiem, Kwiatkowski po strzale z rzutu wolnego zza pola karnego.

W pucharowym spotkaniu na boisku pojawili się zawodnicy, którzy w ostatnich meczach nie występowali w dłuższym wymiarze czasowym w IV lidze. Szansę otrzymali m.in. Michał Piłka, Łukasz Piesio. ? Ten mecz należy rozpatrywać w kategorii spotkań, które się odbyły. Dobrze, że nie złapaliśmy żadnego urazu. Cieszy to, że mogli pograć zawodnicy, którzy występowali ostatnio mniej ? przyznał po meczu trener GKS Sergiusz Wiechowski. Szkoleniowca Wilgi martwi jednocześnie niefrasobliwość defensywy przy straconych golach. ? W meczu z Mazurem takich błędów nie możemy popełniać ? zaznacza szkoleniowiec.

Tak dobrze jak pierwszej drużynie nie poszło rezerwom GKS. Podopieczni Jacka Tracza po raz drugi w ostatnich tygodniach zagrali z Promnikiem Łaskarzew. ŁKS wygrał dzisiaj wysoko w Garwolinie 5:1. Do przerwy goście prowadzili 3:1.

Z pucharami pożegnała się także A-Klasowa Wisła Maciejowice. Kosynierzy ulegli dzisiaj na własnym boisku wiceliderowi IV ligi Mazurowi Karczew 0:4.

IV runda mazowieckiego PP zostanie rozegrana 30 września. Zestawienie par wskaże losowanie.

Orzeł Parysów ? Wilga Garwolin 2:11 (1:5)
    Bramki: Kamil Kwiatkowski 10`, 80` - Sebastian Papiernik 3`, 24`, 42`, 75`, Paweł Pyra 28`, 74`, Łukasz Piesio 29`, Hubert Świder 58`, Wojciech Majsterek 71`,  Jacek Kajtowski 86`, Robert Kwiatkowski 90`
    Wilga II Garwolin ? Promnik Łaskarzew 1:5 (1:3)

Bramki: Szymon Tracz 31` - Sebastian Kaczyński 1`, Damian Krupa 23`, Dariusz Winek 38`, Kamil Michalczyk 53`, Jakub Wachnicki  63`
    Wisła Maciejowice ? Mazur Karczew 0:4 (0:2)