Opublikowano: 27 sierpień 2015, 13:20
    wilga II garwolinagape białołęka

Środa była dobrym dniem także dla rezerw IV-ligowca z Garwolina. Wilga II wygrała na wyjeździe z Agape Białołęka 2:1. To pierwsze punkty dla beniaminka prowadzonego przez Jacka Tracza.

Wczorajsze spotkanie goście z Garwolina rozpoczęli bardzo skoncentrowani i nastawieni na wywiezienie z boiska warszawskiego AWF trzech punktów. Do przerwy bramki nie padły, a były do tego okazje. Dwukrotnie z prawej strony urywał się Jakub Majsterek, ale jego dośrodkowań na bramki nie zamienił Marek Jasiński. Po akcji drugą stroną bliski powodzenia był Jakub Godlewski. W końcówce piłka po strzale Patryka Janisiewicza odbiła się od słupka. W obramowanie bramki trafili także gospodarze.

Po zmianie stron nadal stroną przeważającą byli goście. Później Agape przejęło inicjatywę zmuszając Wilgę do gry z kontry. Po jednej z nich, w 70. minucie spotkania, przyjezdni objęli prowadzenie. Z prawej strony do linii końcowej przedarł się Przemysław Grudniak. Podanie rezerwowego trafiło do Jasińskiego, który przytomnie odegrał do Godlewskiego. Pomocnik mierzonym strzałem pokonał bramkarza rywali.

W kolejnych minutach zawodnicy GKS skupiali się na obronie wyniku, czekając na kolejne kontry. Na osiem minut przed końcem kolejna akcja po odbiorze zakończyła się trafieniem. Po akcji lewą stronę piłka trafiła do Jasińskiego, który ograł dwóch obrońców i pewnie posłał futbolówkę do siatki.

W końcówce gospodarze rzucili się do odrabiania strat. Na trzy minut przed upływem regulaminowych 90 minut sędzia odgwizdał problematyczny rzut karny, po zagraniu ręką w polu karnym. Trafienie z pola 11. metrów okazało się honorowym dla miejscowych.

- To były bardzo ważne trzy punkty. W zespole zapanowała dużo lepsza atmosfera niż po dwóch pierwszych przegranych meczach ? powiedział trener rezerw IV-ligowca Jacek Tracz.

W niedzielę o godz. 17 Wilga II podejmie przy Sportowej Świt II Nowy Dwór Mazowiecki.

Agape Białołęka - Wilga II Garwolin 1:2 (0:0)
    Bramki dla Wilgi: Jakub Godlewski 70`, Marek Jasiński 82`
    Wilga II: Bednarski, Wielgosz, Grązka, Tracz, Janisiewicz, J. Majsterek (70` Grudniak), Biernacki, Godlewski, Woźniak (90` Rutkowski), Jasiński (83` Malinowski), W. Majsterek (65` Macioszek).