Opublikowano: 25 sierpień 2015, 10:22
    wilga II garwolinsokół serock

Podobnie jak pierwsza drużyna tak i rezerwy Wilgi Garwolin źle rozpoczęły sezon. W 2. kolejce warszawskiej Ligi Okręgowej Wilga II przegrała na własnym boisku z Sokołem Serock 0:3 (0:2).

Podopieczni Jacka Tracza nie wykorzystali atutu własnego boiska, podobnie jak w pierwszej serii spotkań. Do przerwy goście prowadzili 2:0, bo dwóch indywidualnych błędach piłkarzy Wilgi. W zespole miejscowych dobrą okazję miał Marek Jasiński. Piłka po jego podaniu przetoczyła się wzdłuż linii bramkowej, ale nikt nie zdołał jej dobić. Przed zmianą stron dwukrotnie na bramkę zza pola karnego uderzał Damian Dębowski. Niecelnie. Dobrą okazję zmarnował także Piotr Wielgosz przy próbie z główki.

W 51. minucie błąd popełnił sędzia spotkania. Piłka po odbiciu się od zawodnika gości wyszła za linię końcową. Główny arbiter wskazał nie na linie piątego metra, a na rzut rożny. Stały fragment gry goście zamienili na trzeciego gola.

Do końca spotkania GKS miał przewagę w posiadaniu piłki. Przekładało się to podbramkowe sytuacje. Trzykrotnie oko w oko z bramkarzem Sokoła stanął Jasiński. Z 20. metra uderzał Tomasz Biernacki. Żadna z tych prób nie zakończyła się chociaż trafieniem honorowym.

Po dwóch kolejkach LO Wilga II zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli, z zerowymi dorobkami punktowym i bramkowym. ? Kuleje u nas brak koncentracji. To co przytrafiało się w A-Klasie mogło nie zakończyć się bramką. W okręgówce za takie błędy trzeba płacić. Sokół miał cztery sytuacje, wykorzystał trzy ? przyznał trener drużyny z Garwolina Jacek Tracz.

W innym meczu 2. kolejki Promnik Łaskarzew przegrał na wyjeździe z Gromem Warszawa 1:3.

Jutro GKS jedzie na stadion warszawskiego AWF na mecz z Agape Białołęka. Promnik podejmie na własnym boisku Dąb Wieliszew.

Wilga II Garwolin ? Sokół Serock 0:3 (0:2)
    Wilga II: Bednarski, J. Majsterek, Godlewski, Grązka, Mianowski (78` Rutkowski), Rzęsiewicz (60` Woźniak), Biernacki, Wielgosz, Wągrodzki, Dębowski (46` Pyra), Jasiński (65` Tracz).