Opublikowano: 19 maj 2015, 07:50
    wilga II garwolinvictoria zerzeńsnajperpromnikamurpuznówkamaciejowice

Podziałem punktów na boisku przedostatniej drużyny tabel zakończył się wyjazd Wilgi II Garwolin z Victorią Zerzeń.

W spotkaniu 21. kolejki warszawskiej A-Klasy już w pierwszych pięciu minutach padły dwie bramki. Najpierw po 180 sekundach gry prowadzenia objęli gospodarze, wykorzystując wrzutkę z autu. Minutę później rezerwy IV-ligowca wyrównały. Krzyżowe podanie Damiana Dębowskiego trafiło do Pawła Pyra, który pokonał bramkarza rywala.

Przed przerwą przewagę osiągnęli goście, ale nie przyłożyło się to na zdobycze bramkowe. Okazje mieli Piotr Wielgosz (trafił w poprzeczkę) i Dębowski. Po zmianie stron nadal na małym boisku w Warszawie dominowała Wilga. Niestety w 65. minucie strata w środku pola kosztowała przyjezdnych stratę bramki.

W ostatnich minutach przewaga drużyny z Garwolina była przygniatająca. Sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Marcin Makulec. Po minięciu goalkeepera ?Magi? oddał strzał, który odbił się od słupka, a dobitka obiła poprzeczkę. Wyrównać udało się na pięć minut przed końcem. Konrad Woźniak zagrał do ?Magiego?, który ustalił wynik spotkania.

- Przyjechaliśmy do Warszawy osłabieniu w bloku defensywnym. Zabrakło m.in. pauzującego za kartki Tomka Biernackiego, a rywale dominowali fizycznie nad nami. Przed meczem powiedziałem, że na tak małym boisku, ?większym Orliku?, jest wszystko możliwe ? przyznał trener Wilgi II Jacek Tracz.

W sobotę o godz. 17 na Sportową przyjedzie Advit Wiązowna. W innych spotkaniach 21. kolejki Snajper Sośninka pokonał wysoko KS Puznówka 1996 5:0, Promnik Łaskarzew wygrał z Amigos Warszawa 4:1, a Wisła Maciejowice 5:3 z Nadstalą Krzakami Czaplinkowskimi. Porażki w Dziecinowie z tamtejszą Wisłą doznał Amur Wilga (2:4).

Victoria Zerzeń ? Wilga II Garwolin 2:2 (1:1)
    Bramki dla Wilgi: Paweł Pyra 3`, Marcin Makulec 85`
    Wilga II: Baczewski, J. Majsterek (46` Pleskot), Godlewski, Kęsik, Mariusz Makulec (75` Trzciński), Woźniak, Wielgosz, Dębowski, Janisiewicz (68` Brych), Marcin Makulec, Pyra (46` Macioszek).