Opublikowano: 14 kwiecień 2015, 08:33
    pływanieUKS Delfin GarwolinULKS Mazowsze Miętne

12 kwietnia w Mińsku Mazowieckim odbyła się trzecia runda V Grand Prix Mińska Mazowieckiego. Nasz powiat reprezentowali pływacy z UKS Delfin Garwolin i ULKS Mazowsze Miętne.

Na pływalni w Mińsku rywalizowała kadra 37 pływaków UKS Delfin Garwolin oraz trzy zawodniczki z ULKS Mazowsze Miętne. Zawody rozgrywane były z podziałem na trzy kategorie wiekowe. Najmłodsi w tej rundzie rywalizowali na dystansie 25m stylem dowolnym i grzbietowym.

- Wśród najmłodszej kategorii najlepiej z naszego klubu spisał się Jan Wojciechowski, zajmując IV miejsce na 25m grzbietowym i V miejsce na 25m dowolnym. Na uwagę zasługuje również dobra postawa Maksymiliana Żaka, który zajął VI miejsce na 25m stylem grzbietowym. W II kategorii wiekowej bardzo dobrze popłynęli 50m stylem dowolnym, Alicja Więckowska i Olaf Wysokiński, zajmując V miejsca ? relacjonuje Wojciech Mianowski z klubu UKS Delfin Garwolin.

Najstarsi zawodnicy musieli wykazać się bardzo dobrą wytrzymałością i wszechstronnością, ponieważ mieli do popłynięcia 100m stylem dowolnym i 200m stylem zmiennym. Z tymi dystansami bardzo dobrze poradził sobie Adam Kenig, który w pierwszej konkurencji zajął IV miejsce, a w zdeklasował rywali i zdobył złoty medal. - Kolejny raz z Mińska wróciliśmy z medalem, tym razem brązowym, w sztafecie 12 x 50m style dowolnym ? dodaje Wojciech Mianowski.

Z reprezentantkami z 10 klubów z województwa mazowieckiego świetnie poradziły sobie także zawodniczki ULKS Mazowsze Miętne. Nowa zawodniczka w klubie - Karolina Makulec na dystansie 50m kraulem pechowo poślizgnęła się przy nawrocie, ale już w starcie na 100m stylem klasycznym poprawiła swoja ?życiówkę?. Alicja Kędziorek zajęła, wyróżnione dyplomami, 5 i 6 miejsce na 25m stylem dowolnym i grzbietowym. Z kolejnymi medalami wróciła Julia Zackiewicz, która zdobyła srebrny medal na 50m stylem dowolnym i brązowy medal na 100m stylem klasycznym. W sumie 3 zawodniczki powróciły z dorobkiem w postaci 2 medali, 4 dyplomów i 3 rekordów życiowych.