MAREK JONCZAK BANER

ogłoszenia płatne

Opublikowano: 30 marzec 2015, 14:08
    UKS Delfin GarwolinpływanieMazowsze Miętne

26 marca w Sokołowie Podlaskim odbyły się Międzypowiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Wzięli w nich udział zawodnicy klubów ULKS Mazowsze Miętne i UKS Delfin Garwolin. Pływacy z ?Delfina? walczyli także na zawodach w Ciechanowie. Kolejny wielki sukces odniosła Julia Zackiewicz.

Zawodnicy UKS Delfin spisali się na medal. Olaf Wysokiński zdobył ?złoto? na 50 m stylem grzbietowym i ?srebro? na 50 m stylem dowolnym. Alicja Więckowska wróciła z zawodów ze srebrnym medalem na 50 m stylem dowolnym i brązowym na 50 m grzbietem. Trzeciej miejsce zajęła także Agata Szaniawska (50 m stylem dowolnym).

W zawodach w Sokołowie Podlaskim brały także udział cztery zawodniczki ULKS Mazowsze Miętne. W kategorii dziewcząt klasy 1-4 Alicja Kędziorek i Magdalena Teperek poprawiły swoje rekordy życiowe, a Karolina Makulec zdobyła brązowy medal na 25 m stylem klasycznym. W kategorii dziewcząt ?klasy 5-6? Julia Zackiewicz wygrała we wszystkich konkurencjach (50m stylem dowolnym, grzbietowym i klasycznym). To szczególne osiągnięcia, ponieważ Julia jako pierwsza zawodniczka w historii tych zawodów, drugi rok z rzędu, wygrała we wszystkich stylach pływackich w których startowała.

- Zawody międzyszkolne były dla nas przetarciem przed rozpoczynającymi się za dwa dni mistrzostwami Polski ? mówi Wojciech Mianowski z UKS Delfin Garwolin. - 10 zawodników, którzy zmagali się podczas 2-dniowych zawodów zapisali się w historii nie tylko miastam ale i powiatu, gdyż pierwszy raz pływacy z Garwolina uczestniczyli w zawodach rangi Mistrzostw Polski ? dodaje.

Miedzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12 i 13 letnich, które są zawodami odpowiadającymi Mistrzostwom Polski dla 12 i 13 latków odbyły się 28 i 29 marca w Ciechanowie. Wszyscy zawodnicy poprawili swoje życiowe rekordy i zapunktowali w klasyfikacji drużynowej.