Opublikowano: 05 marzec 2015, 08:14
    wilga garwolinczarni dęblin

Na cztery dni przed ligowym meczem z Victorią Sulejówek, Wilga Garwolin przegrała ostatni sparing w okresie przygotowawczym. W Miętnem Czarni Dęblin pokonali GKS 3:2 (0:1).

Wczorajsze spotkanie miało wyraźne dwa oblicza zespołu Marka Krawczyka. Zdecydowanie lepiej Wilga zaprezentowała się w pierwszej części gry. Z kilku dogodnych sytuacji udało się wykorzystać tylko jedną. Paweł Pyra dobił strzał Daniela Bogusza.

Goście, którzy w pierwszej połowie nie stworzyli zagrożenia pod bramką Eryka Bednarskiego, wyrównali kilka minut po wznowieniu gry. Kontra zawodników z Dęblina dała im wyrównanie. Drużyna z Garwolina wróciła na prowadzenie w 57. minucie. W polu karnym faulowany był Michał Kępka, a gola z 11. metrów strzelił Łukasz Korgul. 60 sekund później ponownie był remis. Tym razem sędzia wskazał na ?wapno? w polu karnym gospodarzy. Wcześniej ręką zagrał Filip Gac.

Czarni w 67. minucie objęli prowadzenie. Kontra prawą stroną zakończyła się trafieniem. GKS miał okazje do wyrównania. Najpierw Kępka, po błędzie obrońcy rywala, posłał piłkę obok bramki. Później niewiele do szczęścia zabrakło Arkadiuszowi Zalewskiemu.

- W pierwszej połowie było wprawdzie sporo niedokładności, ale można być zadowolonym i patrzeć optymistycznie na niedzielne spotkanie i całą rundę ? podsumował ostatni sparing trener Wilgi Marek Krawczyk.

W niedzielę o godz. 15 Wilga zagra na własnym boisku z Victorią Sulejówek. Na inaugurację sezonu padł remis 1:1. GKS ponownie mierzył się z Victorią w finale mazowieckiego Pucharu Polski. W listopadzie Wilga przegrała 1:2.

Już jutro w naszym portalu gratka dla kibiców Wilgi Garwolin! Opublikujemy sylwetki wszystkich zawodników zgłoszonych do rundy wiosennej oraz przewidywany skład na początek piłkarskiej wiosny.

Wilga Garwolin ? Czarni Dęblin 2:3 (1:0)
    Bramki dla Wilgi: Paweł Pyra, Łukasz Korgul (karny)
    Wilga (1. połowa): Bednarski, Karol Zawadka, Świder, Ł. Kowalski, Kwiatkowski, K. Kowalski, Kamil Zawadka, Talar, Papiernik, Bogusz, Pyra.
    Wilga (2. połowa): Barański, J. Majsterek, Korgul, Gac, Odziemczyk, W. Majsterek, B. Kowalski, Zalewski, Makulec, Kępka, Piłka.