Opublikowano: 23 styczeń 2015, 15:59
    wilga garwolinmazovia mińsk mazowiecki

Okazałym zwycięstwem Wilga Garwolin zakończyła drugi sparing przed rundą wiosenną. Podopieczni Marka Krawczyka rozgromili innego IV-ligowca Mazovię Mińsk Mazowiecki 6:0 (1:0). Do treningów ma wrócić bramkarz Robert Baczewski.

Drugi mecz kontrolny podczas zimowych przygotowań GKS rozegrał wczoraj w Miętnem. Przeciwnikiem była czołowa drużyna grupy północnej mazowieckiej IV ligi. Z Mazovią Mińsk Mazowiecki podopieczni Marka Krawczyka zmierzą się ponownie 31 stycznia. Rywal zza miedzy będzie miał okazję do rewanżu za wczorajszą porażkę.

Pierwsza połowa nie wskazywała na końcowy, wysoki rezultat. Oba zespoły skupiały się głównie na grze w środku pola. W barwach mińszczan zagrał były gracz garwolińskiej drużyny Łukasz Puciłowski. Przed zmianą stron padła tylko jedna bramka. Prowadzenie Wildze dał Kamil Zawadka w 28. minucie. Wynik mógł podwyższyć Michał Kępka, ale strzał napastnika GKS z linii bramkowej wybił zawodnik Mazovii.

W drugich 45 minutach Wilga zagrała z większym animuszem w ofensywie. Ustawienie z trzema obrońcami i trzema napastnikami przyniosło spodziewane rezultaty. Po godzinie gry było już 3:0. Najpierw podanie wzdłuż linii bramkowej Roberta Kwiatkowskiego na gola zamienił Marcin Makulec. Później kolejną asystę, w bliźniaczej sytuacji, zaliczył ?Kwiatek?, a na listę strzelców wpisał się Sebastian Papiernik.

Kolejne gole strzelili Makulec (dobitka strzału po błędzie bramkarza) i Kwiatkowski (po podaniu Kępki). Wynik został ustalony na sześć minut przed końcem. Ponownie podawał Kwiatkowski, a do siatki trafił Papiernik.

- Stwarzaliśmy dużo więcej sytuacji niż Mazovia, która trzeba przyznać była w słabszej dyspozycji. Być może w drugiej połowie efekt przyniósł wysoki pressing, którym wyszliśmy do rywala. Poza tym nasze ustawienie z trzema obrońcami i trzema napastnikami predysponowało nas do ofensywnej gry ? ocenia trener Wilgi Marek Krawczyk.

Między słupami bramki GKS stanął Piotr Nurzyński. Wszystko wskazuje na to, że problem Wilgi z bramkarzami został rozwiązany. W najbliższych dwóch tygodniach do treningów ma wrócić Robert Baczewski, zmagający się ostatnio z chorobą.

W niedzielę w Siedlcach Wilga zagra z III-ligową Pogonią II.

Wilga Garwolin ? Mazovia Mińsk Mazowiecki 6:0 (1:0)
    Bramki: Kamil Zawadka, Marcin Makulec 2, Sebastian Papiernik 2, Robert Kwiatkowski