Opublikowano: 25 listopad 2014, 07:39
    siatkówkalzs

Sześć drużyn wystąpiło w Mistrzostwach Powiatu LZS w siatkówce mężczyzn, a głównym trofeum był  puchar starosty Marka Chciałowskiego.

Turniej, którego organizatorem było Powiatowe Zrzeszenie LZS w Garwolinie, odbył się  23 listopada w hali sportowej przy Żwirki i Wigury w Garwolinie. Eliminacje zostały przeprowadzone w dwóch grupach, z których do dalszych gier awans uzyskały po dwie najlepsze drużyny. W pierwszym półfinale ULKS Orzeł  Unin zwyciężył LZS Wilgę Miastków , a LZS Set Górzno pokonał  MOSiR Pilawa.

Zwycięzcami meczu o brąz zostali zawodnicy z Miastkowa, którzy ograli MOSiR 2:0 (17, 21). W wielkim finale zmierzyły się drużyny z gminy Górzno. Orzeł lepszy od Seta 2:0 (19, 24).

Najlepszych zawodników z poszczególnych drużyn organizatorzy uhonorowali okolicznościowymi statuetkami. Byli nimi: Michał Michalczyk - Orzeł, Marcin Banaszek - Set, Damian Serzysko ? Wilga, Maciej Siwiec ? MOSiR, Marcin Latuszek ? Amator, Kacper Zając ? Bartosz.

Puchary i medale wręczali zwycięzcom przewodniczący Rady Powiatowej LZS Kazimierz Sionek oraz główny organizator zawodów ? Stanisław Buszta.  Organizatorzy pragną podziękować panu Jarosławowi Kargolowi ? dyrektorowi CSiK w Garwolinie, za nieodpłatne udostępnienie hali sportowej na zawody.

Skład Orła Unin: Łukasz Szulc, Kacper Szulc, Kamil Ziandalski, Karol Kaliński, Jakub Rodak, Michał Michalczyk, Daniel Szczegot, Daniel Kwiatkowski, Piotr Mikulski, Dawid Kowalczyk, Mikołaj Wielgosz.