Opublikowano: 23 listopad 2014, 10:16
    wilga garwolinbug wyszkówpuchar polski

Znakomicie prezentuje się Wilga Garwolin w tegorocznych rozgrywkach mazowieckiego Pucharu Polski. Po zwycięstwie z Bugiem Wyszków 2:0 podopieczni Marka Krawczyka zagrają o trofeum z ligowym rywalem Victorią Sulejówek.

Półfinałowy przeciwnik GKS występuje także w IV lidze, ale w grupie północnej, uważanej przez wielu za słabszą od południowej. W poprzedniej rundzie Wilga odprawiła z kwitkiem warszawską Olimpię występującą razem z Bugiem.

Wczorajsze spotkanie rozpoczęło się zachowawczo. Obie ?11? badały przeciwnika mierząc siły na zamiary. Z początku spotkania warto odnotować strzał w słupek Roberta Kwiatkowskiego w 12. minucie. Im bliżej gwizdka na przerwę, tym coraz odważniej grali goście. GKS prowadzenie objął w 41. minucie po kapitalnym uderzeniu Michała Kępki. Z lewej strony przedarł się Łukasz Puciłowski, który wrzucił piłkę na 11. metr. Kępka pięknym strzałem z przewrotki posłał futbolówkę do siatki. Niedługo później prowadzenie mógł podwyższyć Karol Zawadka. Obrońca Wilgi wolał sam zakończyć akcję strzałem, niż podać do lepiej ustawionego Arkadiusza Zalewskiego.

Po zmianie stron nadal przeważali goście. Okazję na trafienia na 2:0 mieli Kępka, Kwiatkowski i Kamil Zawadka. Udało się w 57. minucie. W polu karnym faulowany był strzelec pierwszej bramki, a ?jedenastkę? na gola zamienił Daniel Bogusz. W ostatnim kwadransie gospodarze przycisnęli. Zawodnicy z Wyszkowa dwukrotnie zagrozili bramce Roberta Baczewskiego, ale strzały były niecelne.

- Ten mecz udowodnił, że mieliśmy bardzo dobrą końcówkę rundy. Pięć zwycięstw to zasługa dobrej gry z tyłu, bo straciliśmy w tych spotkaniach zaledwie dwie bramki. Miłym zwieńczeniem udanego zakończenia piłkarskiej jesieni byłoby zdobycie PP ? komentuje trener Wilgi Marek Krawczyk.

W finale mazowieckiego PP GKS zagra w Sulejówku z Victorią, która pokonała wczoraj warszawskiego  Hutnika 2:1. Aktualnym termin meczu o trofeum to sobota godz. 12 w Sulejówku. Jednak prawdopodobnie decydujące rozstrzygnięcie zapadnie w środę lub piątek. Dla GKS będzie to ostatni akcent rundy jesiennej, który zakończy się tam, gdzie rozpoczął się sezon 2014/2015. Wtedy na boisku w Sulejówku padł remis 1:1. Zdobywca PP zagra wiosną w rozgrywkach na szczeblu centralnym z III-ligowym rywalem z Mazowsza.

Zaległe spotkanie ze Zwolenianką odbędzie się rundzie rewanżowej.

Bug Wyszków ? Wilga Garwolin 0:2 (0:1)
    Bramki: 41` Michał Kępka, 57` Daniel Bogusz (karny)
    Wilga:
    Baczewski, Karol Zawadka, Bogusz, Świder, Ł. Kowalski, Kwiatkowski (Majsterek), B. Kowalski, Kamil Zawadka (K. Kowalski), Puciłowski (Pyra), Zalewski (Baranowski), Kępka.

Aktualizacja, 25 listopada, godz. 9.30. Finał mazowieckiego Pucharu Polski odbędzie się zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami. O trofeum GKS zagra w sobotę (29 listopada) o godz. 12 na stadionie Victorii Sulejówek.