Opublikowano: 28 październik 2014, 08:36
    wilga II garwolinpromniksnajperpuznówkaamurwisła

Na dwie kolejki przed końcem rundy jesiennej warszawskiej A-Klasy Wilga II Garwolin jest nadal niepokonana. W ostatniej serii spotkań podopieczni Jacka Tracza pokonali KS Puznówka 1996 2:1. Wysokie zwycięstwa zanotowały drużyny Promnika Łaskarzew i Wisły Maciejowice. Remis z boiska rywala przywiózł Amur Wilga. Tym razem bez punktu Snajper Sośninka.

Niedzielny pojedynek GKS z drużyną Puznówki rozpoczął się od zdecydowanej przewagi gospodarzy. Wilga już w 12. minucie objęła prowadzenie. Z lewej strony piłkę w pole karne wrzucił Kamil Brych. Złe wybicie obrońcy z Puznówki wykorzystał Dominik Alot. Strzał napastnika ręką zatrzymał defensor rywala, a jedenastkę na bramkę zamienił Jakub Godlewski.

W kolejnych akacjach prowadzenie miejscowym mogli dać Tomasz Biernacki, dwukrotnie Alot i Tomasz Kęsik. W 37. minucie GKS dopiął swego. Błąd popełnił goalkeeper gości, który dwukrotnie złapał piłkę w polu karnym. Rzut wolny pośredni z pola ?16? na gola zamienił Piotr Wielgosz. Na pięć minut przed przerwą drużyna z gminy Pilawa zdobyła gola kontaktowego przy biernej postawie bloku defensywnego po długim podaniu pod pole karne.

Po zmianie stron żadnej z drużyn nie udało się poważnie zagrozić bramce rywala. GKS wygrał dziewiąty mecz w sezonie i nadal ma punkt przewagi na Promnikiem. Łaskarzewianie w 11. kolejce spotkań rozgromili Józefovię II Józefów 9:1. Wysokie zwycięstwo z AON Rembertów odniosła także Wisła Maciejowice (4:0). Remis 1:1 z Wiązownej wywieźli zawodnicy Amura Wilga. Hokejowej porażki 4:6 doznali zawodnicy Snajpera Sośninka. Pogromcą ?11? z gminy Łaskarzew był beniaminek z Krzaków Czaplinkowskich.

Następna kolejka warszawskiej A-Klasy zostanie rozegrana 8-9 listopada. Wyjątkiem będzie spotkanie  Wisły Maciejowice z Promnikiem zaplanowane na 2 listopada.

Wilga II Garwolin - KS Puznówka 1996 2:1 (2:1)
    Bramki dla Wilgi: 12` Jakub Godlewski (karny), 37` Piotr Wielgosz
    Wilga II: Nurzyński, Kęsik, Godlewski, Trzciński, Brych (46` Wągrodzki), Woźniak, Biernacki, Dębowski, Janisiewicz, Alot, Sitek (46` Rutkowski).